Kas Naujo?

Skautų naujienos

2012-03-11

Skautatinklio naujienos, kovo 12d

7 idėjos pavasariškai sueigai ir dar šis tas

Sveiki,

Dėl video rašykit raštus Laimai, o aš pildau tuos užsakymus, kurie mano valioje.

Nuotraukoje - BP pirmojo roverių sąskrydžio metu Kanderštege (1931m)              

1 dalis,

skirta Br. Lukui Kornelijui ir visiems kitiems skubantiems

Vasario mėnesio iššūkio geriausiais iš geriausių šiek tiek pavėluotai skelbiam (fanfarų akomponentas)... Panevėžio patyrusius skautus už jų puikų vasario 16tosios žygį! Dovanojame 50Lt vertės čekį skautiškos atributikos įsigijimui, dėl detalių kreipkitės į sesę Laimą. Ačiū ir visiems kitiems dalyvavusiems!

Kovo iššūkis, primenu, yra perskaityti skautišką knygą arba peržiūrėti filmą ir parekomenduoti jį skautatinklyje. Tinka ir Haris Poteris, jei įrodysite, kad ten kas nors su skautais susiję yra.

Turbūt ne visi užsukat į galeriją, kuri po truputį pildosi naujienomis. Jau kurį laiką joje galima rasti LS suvažiavimo nuotraukas, o tuo pačiu, gali būti, kad ir save :) 

Beje, jei turite kokią vertingą nuotraukų kolekciją ir manote, kad jai vertėtų atsirasti skautatinklio galerijoje – susisiekite su manimi ar Laima. Padarysim abra kadabra.

Verti dėmesio pasakojimai

Suvažiavimas ir Tarybos posėdis patyrusio skauto akimis 

Aušros draugovės vasario skautavimai 

Karolis ir Beta pasakoja apie skirtingas, bet ir šiektiek panašias tarptautinio skautavimo puses. Senas skautatinklis tretina visiems, dar svarstantiems ar šią vasarą vykt į kokią tarptautinę stovyklą, pasakodamas apie lietuvaičių nuotykius Italijos Alpėse.

 

Panelė Lietuvos skautija nuolat dalinasi viena už kitą įdomesnėmis naujienomis, tad patys pasižiūrėkite, ar nieko nepraleidote 

Sesė Giedrė sukėlė gerų fejeverkų savo straipsniu „nebijok vilko, užsuk į mišką“ tema. Bet juk šitą tikrai visi matėte!

2 dalis,

skirta sesei Giedrei ir visiems ieškantiems idėjų

Pavasaris yra labai geras metų laikas. Pavyzdžiui, atsiranda daug balų ir jau darosi nebe taip šalta apsiginkluoti guminiais batais ir daryti šokinėjimo po jas konkursą.

Idėjos pavasariškai sueigai:

  1. Prisipažinsiu, man su paukščiais yra bėda. Gerai, kad prieš atidarant stovyklavimo sezoną, dar yra laiko patobulinti žinias.
  2. Pasikvieskite į sueigą kelis labai labai ilgai skautaujančius brolius ar seses ir paprašyti, kad atsineštų savo emblemų kolekciją ir papasakotų apie jas. Garantuoju, išgirsit visokiausių istorijų!
  3. Šį kartą reikės pasikvieskti labai protingą skautą vytį, o jei tokio šalia nėra, tikrai gerai bus ir koks tėtis. Tegul ne tik papasakoja, kaip prieš vasarą reikia pasiruošti vieneto inventorių, bet ir padeda jį susitvarkyti.
  4. Į tą pačią tvarkymosi temą. Pats laikas pasidaryti generalinį savo sueigų kambario, skautų centro ar skautų namo tvarkymasi. Nepamirškit, kad tam reikia valymo priemonių, gero garso takelio ir, jau nudirbus visus darbus, pavargusių rankelių šventės. Apžiūrėkit, ar jūsų skautiškas kampas yra tik kampas, ar turi ir kokį kiemą. Gali būti, kad po žiemos ten taip pat reikia šį bei tą nuveikti.
  5. Gal besitvarkydami pastebėjote, kad kirviai sudilę, puodai prakiurę? Sugalvokite penkis būdus, kaip galėtumėte užsidirbti pinigų inventoriui ar kelionėms į vasaros stovyklas. Jei kiekvieną pavasario mėnesį įgyvendinsite bent po vieną idėją, turėtų pasisekti tikrai neblogai. Tik nepamirškit nusistatyti aiškų tikslą, kad būtų iš kur semtis motyvacijos.
  6. Vis dėl to siūlau rimtai apgalvoti šokinėjimo po balas konkursą. Verta palaukti, kol ištirps sniegas, bet jau galima ruoštis. Kaip, beje, ir muilo burbulų čemionatui.
  7. Sueigai reikės knygos „Skautybė berniukams“. Atsiversti bet kurį puslapį ir tadam – štai užsiėmimas sueigai.

Geros savaitės su skautatinkliu!

s. Jorė