2016-10-05

Vyr. skautais negimstama – jais tampama

Būsimiems kandidatams: į vyr. skautų būrelius einama augti ir mokytis, o ne jau užaugus ir visko išmokus.

Parašyti į skautatinklį ir kreiptis į mūsų skautišką jaunuomenę – patyrusius skautus ir jaunus vadovus – mane paskatino šiais metais įvykę pašnekesiai su dviem jaunesnėmis sesėmis. Apie ką šnekėjome nuspėti nesunku – apie kandidatavimą ir vyresniuosius skautus.

Negaliu sakyti, kad tų pašnekesių metu išgirdau ką nors naujo, liūdna tik, kad vis dar tenka išgirsti tą patį. Viena sesė sakė, kad kandidatuoti kadanors norėtų, tačiau galvoja, kad jai dar reikia daug išmokti, kad nėra pakankamai patyrusi ir t. t. Kita sesė mane, atvirai sakant, lengvai šokiravo savo klausimu, koks žmogus kandidatuoti gali, o kokiam iš viso nė neturėti vilties kadanors tapti kandidatu. Pasijaučiau kaip siaubūnų kastos atstovė :)

Nerašysiu čia apie tai, kad pas mus linksma, faina ir taip toliau. Rašau čia tam, kad bent pamėginčiau sugriauti taip įsisenėjusį mitą, kuris gal kadanors ir buvo tiesa, tačiau stipriai kertasi su nūdienos realybe.

Mielieji, jaunieji skautai, jums tikrai nereikia atmintinai išmokti „Skautybės berniukams“, kad galėtumėte prisijungti prie vyr. skautų šeimos! Norite „sukaupti daugiau patirties“? Ir kokią būtent patirtį kaupsite? Kokius įsivaizduojamus kriterijus stengsitės atitikti? Į vyr. skautų būrelius einama augti ir mokytis, o ne jau užaugus ir viską išmokus (kad ir kas tas „viskas“ bebūtų).

Prieš pateikdama informaciją, kuri, tikiuosi, bus naudinga susidomėjusiems, noriu tik pasakyti: mums jūsų reikia! Ateikit pas mus, nes be jūsų mūsų žaidimas būtų daug nuobodesnis ir mes jūsų laukiam!

Taigi, vyrmitų griovėjai eina į trasą:

Nori mokytis, tobulėti ir žaisti mūsų žaidimą? Ateik!
Mums tereikia labai nedaug:
- kad būtum ne jaunesnis nei 18-kos metų amžiaus,
- kad būtum skautas (t.y., jau esi davęs įžodį),
- kad savo norą kandidatuoti vyr. skautų vienete pareikštum raštu (žodis gal ir ne žvirblis, bet kartais praskrenda pro šalį).

Ir viskas! Daugiau jokių reikalavimų!
Neprivalai mokėti milijono mazgų, neprivalai pažinoti visus Lietuvos girių žvėris ir paukščius, neprivalai atmintinai išmokti skautų istorijos, neprivalai turėti renginių organizavimo anei darbo su vaikais patirties, neprivalai... Nuoširdžiai nebesugalvoju, kas jums dar gali šauti į galvą, kalbant apie „patobulėjimą“  arba „patirtį“ iki kandidatavimo.

Kaip pareikšti norą kandidatuoti?
Paprasčiau nebūna! Jums reikia parašyti prašymą, adresuotą būrelio/įgulos, kuriame norite kandidatuoti, pirmininkui: „aš, toks ir anoks, prašau mane priimti kandidatuoti tokiame ir anokiame būrelyje/įguloje“. Dar pridėkite laiką, kada rašėte prašymą, ir vietą. Prašymą įteikite bet kuriam vyr. skautui iš būrelio/įgulos, kur norite kandidatuoti. Tiesa, mums būtų įdomu sužinoti daugiau apie jus ir kodėl norite tapti kandidatu į vyr. skautus, todėl neprivaloma, bet sveikintina, jeigu prie prašymo pridėsite ir motyvacinį laišką (čia smagiausia dalis mums! Ir puiki treniruotė prieš ieškantis darbo!).

Ajajaj, mano krašte nėra vyr. skautų būrelio ir išvis apie ką jūs čia kalbat?
Ne bėda! Kaip pasakė B.P., „Kur yra noras, yra ir kelias“. Ką daryti? Štai, aktyvių Lietuvos skautijos vyr. skautų būrelių sąrašas pagal kraštus, tik išsirink ir susisiek. Gali netgi surengti būrelių pirmininkams apklausą arba mesti kokį nors iššūkį (ei, juk būtų žiauriai smagu!) ir pagal tai išsirinkti būrelį, į kurį labiausiai norėtum patekti :)

Jūsų dėmesiui, sąrašas žmonių, į kuriuos visada galite kreiptis įvairiausiais klausimais:

Gintarės

Kaune „Deltinyčios“ gintarių įgula Asta Kederytė asta.kederyte@gmail.com 8 647 89 067
Vilniuje „Sednos“ gintarių įgula Dovilė Vinkevičiūtė dovile.vin@gmail.com 8 699 01 043

Budžiai

Kaune „J. J. Jurgelevičiaus“ budžių įgula Tomas Broga tombrtom@yahoo.com 8 655 93 336

Vyr. skautės

Kaune „Raganos“ vyr. sk. draugovė Deimantė Domino domino.deimante@gmail.com
Klaipėdoje „Jūros“ vyr. sk. būrelis Ieva Rubavičiūtė ieva.rubaviciute@gmail.com 8 616 34 112
Marijampolėje „Mildos“ vyr. sk. draugovė Lina Dovydaitienė lina.jakaityte@gmail.com 8 670 48 339
Marijampolėje „Medeinos“ vyr. sk. draugovė Rūta Jurkšaitė medeinos.seses@gmail.com 8 628 95 475