Kas Naujo?

Skautų naujienos

2011-12-19

Špargalkė vadovams ir kitos naujienos

Mėnesio iššūkis, kitos aktualijos bei prezentacija apie skautijos valdymą

Labas!

Visų pirma, skautatinklio naujienų repertuaras:

- Po br. Andriaus straipsniu vyksta puiki diskusija! Užsuk bent pasiskaityti.

- Primenu, kad šis mėnuo skirtas "ačiū" iššūkiui. Paskutinės metų savaitės yra puiki proga prisiminti brolius ir seses, kuriems esi dėkingas. Kaip padėkoti? Ieškok pavyzdžių čia

- Kaip manai, kas vertas tapti kito mėnesio skautu? Rekomenduok komentaruose!

Dabar - edukacinė dalis

Kaip veikia mūsų organizacija? Kartais atrodo, kad tai viena didesnių paslapčių mūsų žinojime. Taryba, Pirmija, Suvažiavimas, strategija skamba kaip mistiniai burtažodžiai. Turime šiek tiek burtininkų, kurie draugauja su šiais burtažodžiais, bet jei tikėti patyrimo laipsnių programa - tokius dalykus gerai žinoti turėtų kiekvienas kandidatas į patyrusius skautus.  

Vis dėl to, kaip gali žinoti, jei vadovas nėra niekada buvęs suvažiavime ir nelabai gali paaiškinti, kas ten vyksta? Jei kraštas niekada neturėjo Tarybos narių (tiesa, nežinau, ar tokių yra), tai kas tada gali žinoti, su kuo ji valgoma? Tuo pačiu, kaip gali rūpėti kažkas, ko veikimo principų visiškai neišmanai?

Tęsiu skautatinklio patarimų seriją špargalke - prezentacija vadovams, skiltininkams ir kitiems smalsiems broliams ir sesėms. Joje susisteminau svarbiausius dalykus, kuriuos kiekvienas turėtume žinoti. Šią prezentaciją galima ramiai naudoti sueigų metu, jei norit ką nors keisti, galite gauti .ppt failą iš Komunikacijos skyriaus. Labai rekomenduoju pagal galimybes į sueigą pasikviesti buvusį ar esamą Tarybos ar Pirmijos narį, garantuoju, kad svečias turės ką papasakoti. Jei kokia nors dalis neaiški, gali drąsiai klausti komentaruose, arba kitais komunikacijos būdais. Dar vienas puikus būdas praktiškai išnandyti žinias - vasario pabaigoje atvykti į Vadovų suvažiavimą Kaune. Žinoma, tik jei esi vyresnis nei 16 m.

Prezentaciją tyčia pradėjau skiltimi. Neveikianti skilčių sistema organizacijoje, tai kaip namas be pamatų. Todėl nesvarbu, kiek gerai žinosi kitą šios prezentacijos turinį. Tegul tik tavo skiltis būna pavyzdingai stipri, o visa kita atėjus laikui natūraliai įsiminsi :)

Beje, aš irgi žinau ne viską - darydama prezentaciją nuolat žiūrėjau į LS struktūrinius nuostatus. Naudokis jais, kai norėsi pasitikslinti, kaip kas yra iš tiesų!
Gražios paskutinės ikišventinės savaitės!
Skautatinklio komandos vardu,
Jorė
P.S. Jei  kartais kyla noras paburbėti, kad "čia gi taip svarbu, o niekas neišmano!", imk ir pasidalink savo žiniomis skautatinklyje. Ar tai būtų mankšta, pionerija, ar palapinės paruošimas lietui - viskas tinka :)