Kas Naujo?

Skautų naujienos

2011-04-07

Dvi šventės sutilpo į Lietuvos pajūrį (su nuotraukomis!)

Turbūt galima pavadinti simbolišku tą faktą, kad Lietuvos jūrų skautai švenčia savo gimtadienį kovo 12 dieną. Ne tiek dėl to, kad ši data kalendoriškai labai artima Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, Kovo 11-ajai, kiek dėl antrojo skautiškojo šūkio („Dievui, Tėvynei, Artimui!") žodžio – Tėvynei. Šios dvi mums svarbios datos gražiai papildo viena kitą ir sukuria progą visiems broliams ir sesėms skautiškai prisiliesti prie tautiškumo ir pilietiškumo supratimo bei išgyvenimo. [img_id]35885[/img_id]

Šiemet dvigubas skautiškas renginys buvo ypatingas. Savo skautiškuoju tarnavimo Tėvynei suvokimu per pažinimą ir nuotykius galėjome pasidalinti net su penkių mokyklų iš 4 Lietuvos miestų moksleiviais, su jūrų skautais dalyvaujančiais Švietimo mainų paramos fondo projekte „Vaikų ir jaunimo organizacijų bendadarbiavimo su mokyklomis stiprinimo, ugdant jaunų asmenų pilietiškumą ir tautiškumą, programos įgyvendinimas“.Ankstyvą kovo 12 dienos rytmetį skautai ir moksleiviai klegančiais autobusais iš Vilniaus Šeškinės bei Senvagės vidurinių mokyklų, Trakų Vokės vidurinės mokyklos, Saločių Antano Poškos vidurinės bei Marijampolės pradinės mokyklos patraukė Klaipėdos link. Kai kam tai buvo pirmoji kelionė prie jūros! Nuotaikingai keliaudami su skautiškomis dainomis, istorijomis ir žaidimais nė nepajutome, kaip atsidūrėme prie Lietuvos karinio jūrų laivyno teritoriją saugančių tvorų. Prasidėjo gimtadienio programa. Aplankėme penkis karinius laivus, kuriuos ne tik galėjome pačiupinėti, bet ir daug įdomių dalykų išgirsti. Laivų įgulų nariai pasakojo ir apie pačius laivus, ir apie tarnavimą mūsų šalies karinėse jūrų pajėgose. Net žvarbokas, nuo marių traukiantis vėjas nesumažino renginio dalyvių smalsumo.Toliau kelias driekėsi į Smiltynę, kur mūsų laukė Jūrų muziejaus gyventojai. Mus pasitiko vandeniu besimėgaujantys ir išdaigas krečiantys jūrų liūtai ir ruoniai. Įėję į vidų kelioms valandoms pasinėrėme į paslaptingą jūrų pasaulį. Vėliau skautų ir projekte dalyvaujančių ne skautų grupelės, besišnekučiuodamos apie savo Tėvynę, jos gamtą, apie tai, ką gali padaryti, kad darnioje aplinkoje būtų visiems gera gyventi, patraukė prie jūros. Čia labai smagiai praleidome laiką, bandydami sugerti visą Baltijos nešamą ramybę ir bekraštį jos grožį. Patys mažiausieji dalyviai vakare išvyko, o vyresniųjų laukė spalvinga vakarinė programa su žygio elementais, skautiškomis dainomis, šokiais ir simboliniu skautišku laužu.

Sekmadienio rytą, sudalyvavę šv. Mišiose, atsisveikinome su Klaipėda ir jūra iki kito karto, palikdami šiame nuostabiame Lietuvos krašte dalelę savo širdies.Jūrų skautų vadovai gali drąsiai pasakyti, jog pavyko pasiekti šiam renginiui iškeltus tikslus. Vaikai susidraugavo, aplankė svarbius ir įdomius objektus, sužinojo istorinių dalykų, susipažino su Baltijos jūros svarba Lietuvos valstybei, turėjo progą pagalvoti bei pasidalinti mintimis, kaip jie patys galėtų būti naudingi savo Tėvynei, ką galėtų padaryti kaip jaunieji piliečiai, kad šalia esantys vaikai gerai jaustųsi ir kad visiems čia būtų gera ir smagu.

Jūrų skautė, gintarė sesė Bernadeta ViesulaitėŠventė vykdyta įgyvendinant Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamą projektą TAPK („Neformaliojo švietimo paslaugų rėmimo sistemos sukūrimas savivaldybėse"), kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.