Kas Naujo?

Skautų naujienos

2011-03-02

Saldi vasario 22-oji Šiauliuose

Didžiulis tortas, apsuptas besišypsančių ir nekantraujančių vaikų, neleis suabejoti – švenčiamas gimtadienis. Ne, ne kurio nors vadovo ar krašto seniūnės, o paties skautų įkūrėjo lordo Roberto Baden-Powell‘io. Kiekvienas skautas žino, kad vasario 22-oji – ypatinga diena, todėl stengiasi ją paminėti su savo draugove ar bent keliais artimiausiais draugais skautais. O Šiaulių kraštas šiemet visus krašto skautus sukvietė į Šiaulių Salduvės pagrindinę mokyklą dalyvauti renginyje „Žmogus, pakeitęs pasaulį“. Atskubėjo, suvažiavo šiuo judėjimu susidomėję mokiniai iš 12 apskrities mokyklų – skautai ir dar tik besiruošiantys jais tapti – dalyvaujantys neseniai startavusiame ir jau pagreitį įgaunančiame Lietuvos skautijos kartu su Ateitininkų federacija bei Lietuvos jaunimo organizacijų taryba vykdomame projekte TAPK (Tobulėk. Auk. Pažink. Kurk).

Po rikiuotės susiskirsčius į vienuolika grupių, veiklos rado kiekvienas. Kol vieni gaudė skautišką buldogą ar lingavo į taktą su Marakatumba, kiti žiūrėjo br. Seržo parengtą filmuką apie BP ir pasaulyje taip išplitusią jo skautišką idėją, o tretieji kūrė vaidinimus pagal skautų priesakus. Išradingai paruošti mini vaidinimai gimtadienio dalyviams, ypač mažai susidūrusiems su skautais, vaizdžiai pristatė pagrindinius skautybės principus.O tada... o tada suskambo vis garsėjanti gimtadienio daina, prasivėrė salės durys ir visiems net seilė nutįso: patyrę skautai vos panešė milžinišką tortą! Tolesnis scenarijus lengvai nuspėjamas: nusitiesusi eilė prie torto, arbata, dalijimasis šventės įspūdžiais...Pirmasis Šiaulių krašto masinis visų projekto dalyvių bendras renginys užskaitytas. Netrūko nieko. Nebent 154-ių žvakučių ant torto. Bet jei kiekvieno, dalyvavusio šventėje, širdyje užsidegė bent maža pasiryžimo, noro keisti(s) ir skautiško nusiteikimo liepsnelė, tai ir buvo geriausia dovana mūsų visų broliui Robertui.Emilija Karoblytė
Šiaulių kraštas
Viestarto draugovėVeikla vykdoma įgyvendinant Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamą/dalinai finansuojamą projektą TAPK („Neformaliojo švietimo paslaugų rėmimo sistemos sukūrimas savivaldybėse"), kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.