Kas Naujo?

Skautų naujienos

2017-01-14

Bulgarijos skautai kviečia savanoriauti!

Esi pasirengęs tarptautiniams skautiškiems nuotykiams? Savanoriauk Bulgarijoje - mūsų ilgamečiai partneriai puikiai pažįsta lietuvius skautus ir kviečia prisidėti prie jų veiklų!

Broli! Sese!

Jeigu Tu esi patyręs skautas, vyresnysis skautas ar kandidatas į juos, bei ieškai naujų skautavimo patirčių, mes turime tau pasiūlymų! Šiais, kaip ir kiekvienais metais, Bulgarijos skautų organizacija kviečia savanorius iš Lietuvos ir visos Europos atvykti savanoriauti į Šumeno skautų centrą ir Varną:

 

Trumpalaikė savanorystė (2017 vasarą):

Tai galimybė savanoriauti Tarptautiniame Šumeno skautų centre. Europos savanorių tarnybos (EST) organizuojamo projekto metu yra siekiama sutvarkyti šį skautų centrą. Kiekvienais metais sulaukiama savanorių gausos, kurie padeda iš apleisto jaunimo karinio rengimo centro virsti į gražią ir funkcionalią skautų stovyklavietę.  Šumene niekada nebūna dviejų tokių pačių dienų.


Veiklos čia įvairiausios: pagelbėjimas svečiams, užsiėmimų instruktavimas, dalyvavimas stovykloje, asistavimas organizuojant ir realizuojant užsiėmimų programas, žolės pjovimas, pastatų valymas, dažymas, aplinkos tvarkymas, remontavimas, naujų įrenginių statymas su galimybe savarankiškai vesti užsiėmimus.

 

Ilgalaikė savanorystė (nuo 2017 rudens):

Bulgarijos skautų organizacija ieško kompetetingo žmogaus su skautiška patirtimi savanorystei Varnoje. Savanorystės pobūdis: vykdyti skautišką veiklą vietiniu ir nacionaliniu lygiu. Savanoris turi būti patyręs vadovas savo organizacijoje, galintis ne tik tiesiogiai dirbti su įvairaus amžiaus skautais, bet taip pat ir prisidėti prie Bulgarijos skautų organizacijos strateginio vystymo nacionaliniu lygmeniu.

Veikla:

· Pagalba Šumeno skautų centre;
· Sueigų, užsiėmimų, žygių, stovyklų organizavimas su kitais vadovais;
· Organizuoti mokymus vietiniu ir nacionaliniu lygmeniu;
· Kurti ir vykdyti skautų viešinimo programą;

 

Viskas ko tau reikia, tai būti:

·         18-30 metų
·         lanksčiu ir žingeidžiu
·         mokėti dirbti komandoje
·         gerai mokėti anglų kalbą
·         Lietuvos skautijos nariu

Abejais atvejais EST programos išlaidomis finansuojamos visos gyvenimo, maitinimo ir kelionės į/ iš Bulgarijos išlaidos. Kas mėnesį savanoris gaus tam tikrą sumą kišianpinigių. Taip pat savanoriui bus suteikta galimybė mokytis bulgarų kalbos.

 

Susidomėjai? Kreipkis į EST programos koordinatorę sesę Živilę Dragūnę iš Skautų Slėnio: skautu.slenis@gmail.com 

 

 

Įspūdžiai iš savanorystės Bulgarijoje:

2011 metų lietuvių trumpalaikės savanorystės Bulgarijoje įspūdžiai

2012 metų lietuvių trumpalaikės savanorystės Bulgarijoje įspūdžiai

2015/ 2016 metų ilgalaikės savanorės s. Silvijos įspūdžiai

 

 

_____________________________________________________________________________

* Europos savanorių tarnyba (EST) - tai tarptautinės savanorystės projektai jauniems žmonėms, kuriais siekiama ugdyti jų pilietiškumą, solidarumo jausmą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją.

Tarnybos metu savanoris išvyksta į kitą šalį, joje gyvena ir dirba pelno nesiekiantį ir vietos bendruomenei naudingą neapmokamą darbą socialinėje, kultūrinėje, gamtos apsaugos, jaunimo ir visuomenės informavimo ar kt. srityje.

EST savanoriauti apsimoka, nes: pritaikyti ir tobulinsi jau turimas žinias savo mėgstamoje srityje; įgysi naujų įgūdžių; prasmingai leisi laiką baigęs mokyklą, tarp kursų universitete ar prieš pradėdamas dirbti; patobulinsi užsienio kalbų įgūdžius; susipažinsi su gyvenimo būdu kitose šalyse; užmegsi naujų pažinčių; įgysi daugiau pasitikėjimo savo jėgomis; savanoriško darbo patirtis puikiai atrodys tavo CV.

Europos savanorių tarnyba – tai ir „mokymosi“ tarnyba. Dalyvaudami EST projektuose jaunieji savanoriai ugdo turimus gebėjimus bei įgyja naujų žinių, patirties ir įgūdžių. SAVANORIUI: dalyvavimas EST nieko nekainuoja. Visas būtiniausias išlaidas - tarptautinės kelionės, apgyvendinimo, maitinimo, kalbos mokymo, kišenpinigių ir kt. išlaidas - padengia programa "Erasmus+" bei projektą įgyvendinančios organizacijos. Daugiau informacijos - http://ec.europa.eu/youth/programme/mobility/european-voluntary-service_en.htm