Kas Naujo?

Skautų naujienos

2024-10-04

WEACT projektas

Lietuvos skautija kartu su JAV ambasada Lietuvoje nuo 2023 m. spalio iki 2024 m. rugsėjo mėn. vykdė projektą WEACT. Projekto tikslas – padėti pabėgėliams iš Ukrainos integruotis į Lietuvos visuomenę, organizuojant renginius, užsiėmimus ir stovyklas, remiantis skautišku metodu.

Džiaugiamės, jog projekto metu suorganizuota 20 stovyklų visoje Lietuvoje, kuriose dalyvavo net 960 dalyvių iš Ukrainos. Stovyklų metu skambėjo ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos himnas. Džiugu, jog šio projekto metu galėjome Ukrainos vaikus supažindinti su skautiškomis veiklomis ir taip bent trumpam atitraukti jų mintis nuo išgyventų potyrių.

Stovyklų metu dalyviai ėjo į žygius, mokėsi pionerijos, dalyvaudami įvairiose stovyklos veiklose ugdė lyderio savybes ir bendruomeniškumą. Tam, kad stovyklavimas gamtoje nesukeltų finansinių problemų šeimoms, projektų dalyviai buvo aprūpinti visu reikiamu skautišku inventoriumi, kuris yra būtinas išgyvenimui miškuose. Taip pat šios stovyklos metu vaikai sužinojo paslaptį – skautiškos duonelės receptą ir jos kepimo ypatumus. Džiaugiamės turėję galimybę supažindinti vaikus iš Ukrainos su skautišku metodu. 

Tam kad galėtumėme dalintis skautiškomis veiklomis suorganizavome: 11 mokymų, kuriuose dalyvavo 530 Lietuvos skautijos vadovų ir savanorių. Šie mokymai padėjo vadovams pasiruošti galimiems iššūkiams darbui su vaikais iš Ukrainos bei jų integracija į stovyklos bendruomenę. 

Džiaugiamės, jog šis projektas neapsiribojo tik stovyklomis. Sueigų sezono metu kassavaitinėse veiklose-sueigose visoje Lietuvoje dalyvavo apie 200 vaikų ir jaunuolių iš Ukrainos.

Džiugu, jog projekte iš viso dalyvavo 1304 vaikai ir jaunimas iš Ukrainos, viso renginiuose dalyvavo daugiau kaip 2000 asmenų. Viso projekto metu įgyvendinta 50 skirtingų veiklų (mokymai, stovyklos, žygiai, akcijos ir kt.). Esame dėkingi vadovams, be kurių šio projekto įgyvendinimas būtų neįmanomas. Tik jų dėka vaikai iš Ukrainos galėjo bent trumpam pamiršti savo išgyvenimus, susipažinti su skautiškomis veiklomis, pasimėgauti buvimu miškuose ir namo išvažiuoti su šypsena veide.

Laimingi vaikų veidai – būtent apie tai yra šis projektas. Buvo smagu stebėti, kaip vaikams kalbos barjeras nesukėlė didelių sunkumų, nes tiek lietuviai, tiek ukrainiečiai kartu praleido daug laiko, žaidė žaidimus, o stovyklos pabaigoje šiltai atsisveikino. Nors visi buvo pavargę ir murzini, tačiau laimingi ir radę naujų draugų.