Ką veikti?

Renginiai

Nutapyk savo sapną

25-tosios pasaulinės skautų stovyklos tema – „Nutapyk savo sapną“. Tai simbolizuoja ne tik skautų judėjimo tikslą kurti geresnį pasaulį, bet ir kekvieno jauno žmogaus potencialo išpildymą. Pasaulinė jamboree suburs tūkstančius skautus SaeManGeum stovyklavietėje leisdama visiems išpildyti savo skautiškas svajones.

Data - rugpjūčio 1-12, 2023

Vieta - SaeManGeum stovyklavietė, Pietų Korėja, 35’42”N 126’35”E

25-asis pasaulinis skautų jamboree vyks visiškai naujoje SaeManGeum stovyklavietėje. Stovyklavietė yra plokščia, iš vienos pusės atsiveria vaizdas į jūrą ir kalnus. Netoli yra nuostabus Byeonsanbando nacionalinio parkas. Stovyklos teritorija yra apie 8,8 km2 ir išsidėsčiusi plačiame žemės sklype, kurio matmenys yra 6,2 km x 1,7 km.

Vidutinė temperatūra rugpjūtį 28.4˚C

Kas gali dalyvauti?

Dalyviai - visi skautai, kuriems stovyklos metu bus 14-17 metų (gimę tarp 22-07-2005 ir 31-07-2009). Delegaciją sudarys 9 dalyviai. 

Savanoriai - pilnamečiai asmenys, gimę iki 22-07-2005.

 

Susisiekimas.

Inčono tarptautinis oro uostas (ICN), yra centrinis oro uostas, kuris pateko į 3 geriausius tarptautinius krovinius ir 5 geriausius tarptautinius keleivius. Šiandien jis taip pat pripažįstamas kaip pagrindinis oro uostas, jungiantis pasaulį.

 

Stovyklos programos

Skautavimas visam gyvenimui.

Daugelis programos dalių įtrauks jaunus žmones į lyderystės ir gyvenimo įgūdžių ugdymą per skautų veiklą, o dalyviams bus iššūkis sužinoti apie pasaulines problemas ir tapti aktyviais piliečiais. Šie programos elementai apims skautų vertybes ir metodus, taip pat idėjas apie pasaulinio pilietiškumo ugdymą ir darnaus vystymosi ugdymą.

 

Mokslas ir protas.

Programa Jamboree naudos naujausias technologijas, kad dalyviai galėtų prisijungti, gauti naujausią informaciją ir dalyvauti įvairiose veiklose per oficialią „Jamboree“ programą. Dalyviai galės patirti ateitį per viską nuo robotų technologijų iki virtualios realybės. Konkreti programos dalis bus skirta STEAM įgūdžiams, suteikiant jauniems žmonėms galimybę prisijungti prie veiklos ir sužinoti apie mokslo, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos sritis.

 

Saugumas ir prevencija.

Programa Jamboree bus skirta užkrečiamųjų ligų, stichinių nelaimių ir kitų ekstremalių situacijų prevencijai ir reagavimui į jas, kartu teikiant Korėjos skautų asociacijos sukurtas saugos mokymo programas. „Saugos nuo nelaimių programa“ ne tik pagerins dalyvių gebėjimus reaguoti į saugą, bet ir padės jiems užaugti piliečiais, galinčiais veikti nelaimės atveju.

 

Tvarumas.

Kartu su pasauliniais, regioniniais ir nacionaliniais partneriais Jamboree programą sudarys veikla, kuri įtrauks jaunimą mokytis apie tvaraus vystymosi tikslus ir imtis veiksmų siekiant taikos ir tvaraus vystymosi savo bendruomenėse. Per Geresnio pasaulio palapinės ir Pasaulinio miestelio skautai išmoks užmegzti ryšį su gamta, sukurti taikos ir dialogo kultūrą, skatinti įvairovę ir įtrauktį ir dar daugiau.

 

ACT: Nuotykiai, kultūra ir tradicijos.

Jamboree programa pasiūlys įvairių nuotykių užsiėmimų, kuriuose naudojama SaeManGeum aplinka, įskaitant kalnus, upes ir jūras, kad skautai galėtų susisiekti su gamta ir atrasti ją. Renginys taip pat įtrauks dalyvius į tarpkultūrinius mainus, kad patirtų geriausią Korėjos kultūrą ir tradicijas nuo K-pop muzikos iki Bibimbap maisto iki Hangul abėcėlės ir dar daugiau.

 

Dalyvio mokestis

Lietuvos skautijos nariams stovyklos dalyvio (14-17 metų skauto) mokestis yra 400 eurų! Į stovyklos mokestį įeina kelionė nuo Vilniaus oro uosto iki stovyklos ir atgal bei stovyklos mokestis.

Lietuvos skautijos nariams stovyklos savanorio (pilnamečio skauto) mokestis yra 600 eurų.  Į šią kainą įeina stovyklos mokestis ir atributika. 

Norint tapti stovyklos dalyviu/savanoriu reikia kreiptis į Lietuvos skautijos delegacijos vadovę Moniką Paulauskaitę WSJregistracija@gmail.com iki 2022.10.31.

Lauksime tavo vardo pavardės, vieneto, gimimo datos, skautiško CV ir kelių sakinių motyvacinio laiško, kodėl ši galimybė turėtų priklausyti tau.

Dalyvių tėvams/globėjams reikės pasirašyti dalyvavimo sutartį, įpareigojančią dalyvius neatšaukti savo dalyvavimo stovykloje.