Kas Naujo?

Skautų naujienos

2012-03-23

FRI:05 ispudziai tiesiogiai is stovyklos

Ispudziai tiesiai is stovyklos FRI:05 Norvegijoje

(Red.p. Šis straipsnis buvo skelbtas 2005 07 06)

Pagaliau pavyko normaliai prisesti prie normalaus kompiuterio. Rysys cia labai letas ir Internet cafe neturi usb jungties, kad ikelti nuotrauku. Dabar isitryniau i press centra kur pagaliau pavyko isikelt keleta foto.

Viskas sekasi puikiai. Oras nuotabus. Dalyviu nuotaikos puikios. Gyvename roveriu pastovykleje su 10 Norvegijos roveriu. Kartu gaminames maista.Pirmosiomis dienomis isirengeme stovyklaviete. Pasistateme nemaza boksteli, stala, suolu, supynes. Zodziu stovyklaviete puiki. Aplinkui gyvenantys roveriai visiski tinginiai. Visa diena sedi gariunu tipo pavesinese ar bimbineja aplinkui. Dar kiekvienas turi po radio aparata, kuri leidzia visu garsu. Taip pat prisiveze saldytuvu, kedziu, foteliu ir sofu. Vaizdas nuostabus....Stovykloje musiskiai dalyviauja daugelyje praktiniu kursu: pirmosios pagalbos, GPS naudojimo, orientavimosi, peilio naudojimo, mazgu, pionierijos, valgio gaminimo, kanoju irklavimo technikos, zaidimu kanojose, gelbejimosi apvirtus kanojai ir t.t. Taip pat vyksta daug domiu teoriniu kursu, i kuriuos deja mes negalime eiti, nes jie destomi tik norvegiskai.

Su maistu stovykloje situacija daugiau negu puiki. Cia yra taip vadinama "maksima", kur kiekviena diena galima ateiti ir pasiimti maisto produktu kuriu tau norisi. Kiekiai neribojami, viskas nemokamai. Valgom arbuzus, lasisa, pastoviai turim svieziu darzoviu, jau nekalbant apie kita maista.Stovyklos technine puse suorganizuota nepriekaistingai: tuoletai, vanduo, medziagos pionierijai, malkos, pirmoji pagalba ir t.t. Stovykloje yra skautu muziejus, skautisku prekiu parduotuve, keletas baru, internet cafee, press centras, stovyklos radijas, maudyniu vieta, didziule scena su geru garsu ir apsvietimu, maisto parduotuve kuri praktiskai nereikaliniga, nes yra puikioji "maksima".Uzvakar roveriu pastovykleje vyko realybes sou "narvas". 14 dalyviu buvo uzdaryti i narva su vistomis 12 valandu. Dalyvavo ir musiskes Laima su Sandra. Abi pateko i finalini trejeta kartu su vienu norvegu. O sou nugalejo Sandra. Dovana berods PlayStation2 su karaoke. Norvegai labai palaike savo atstovus, bet to neuzteko nuslopinti musu skauciu zavesio.

Taip pat viena vakara dalvavome vakariniame lauze, i kuri susirinko 3 skirtingi vienetai: lietuviu, svedu ir norvegu. Cia mus pasikviete Gull, kuria manau kazkas atsimenate is Kernaves sezono uzdarymo. Musiskiai dejo nerelu sou. Kiti nieko gero palyginus neparode. Is tiesu pas juos labai sudetinga situacija su lauzais. Jie moka vos kelis zaidimus ir dainas, o tie kurie tai ir moka, tai nesugeba uzvesti kitu. Zodziu buvom vakaro vinis. Po to isdygo is kazkur stovyklos reporteriai ir daug mus fotografavo, bei klausinejo. Gal pasirodysime ju puslapyje arba sienlaikrasciuose. Tada dar prazygiavom per visa stovykla berekaudami kernavietiskaji "kur tik mes beeinam" anglu kalba ir zinoma perdaryta Lietuvos skautijai.Zodziu viskas puiku. Atstovaujam Lietuva tinkamai. Siuo metu vyksta didelis roliu zaidimas, kuriame mes nedayvaujam del kalbos nemokejimo, taciau padedama stovykloje kaip laikini darbuotojai. Rytoj prasideda festivalis. Bus daug zaidimu, rungciu, atrakcionu. Festivalis tesis 2 dienas.

Didziausi linkejimai is FRI:05 stovyklos Norvegijoje.

kuras