Kas Naujo?

Skautų naujienos

2012-03-22

Kaip pradžiuginti draugą? (II dalis)

II straipsnių serijos dalis :} Kaip pradžiuginti draugą, jei jis yra smaližius?

Viena šauni sesė, į sueigą atvežė labai skanaus, bet labai keisto dalyko. Tai buvo MASEDUANAS.

Štai jo receptas:

Maseduanas

Ko reikės?

Džiovintų vaisių (kokių? kokių tik nori, čia jau nuo tavo skonio priklauso. Aš dėjau džiovintus ananasus, abrikosus ir razinas. reikia 3 stiklinių - gaunasi maždaug po stiklinę kiekvieno)

  • 2l. vandens
  • 400gr. cukraus
  • Šviežių vaisių arba uogų (kokius tris vienetus skirtingų tavo pasirinktų vaisių, jei vaisiai mažesni, galima dėti net po keletą - vėlgi, tai priklauso juo taves)

  • 50gr. želatinos

Darbo eiga:

Džiovintus vaisius nuplauti šiltu vandeniu ir palikti išmirkti.

Kai vaisiai išmirksta, emaliuotame puode užvirinti 1.5l. vandens, tada sudėti džiovintus vaisiusir virti apie 20 min. Tada įberti 400gr. cukraus, šviežių vaisių ar uogų ir virti dar apie 10 min. Paskui puodą nukelti nuo ugnies, uždengti dangčiu ir leisti atvėsti.

 

Prieš viską darant, reikėtų 50gr. želatinos suberti į dubenį (stiklainį), užpilti stikline gėlo vandens ir želatinai brinkstant supilti dar stiklinę vandens.

Prieš pilant želatiną į išvirtus vaisius ar uogas ją reikia štai šitaip pakaitinti, kol neliks "gumulėlių" t.y. pasidarys vientisa masė:

Išvirtiems vaisiams ataušus, o želatinai išbrinkus ir ją pakaitinus, viską sumaišyti ir toliau maišant viską užkaitinti, bet NEUŽVIRINTI.

Vėliau sudėjus mišinį į kokias nors tai taras (aš dėjau į kibirėlius) palikti ataušti. (iš pradžių ant stalo, lauke, verandoj, prieangį ir pan. o tik po to dėti į šaldytuvą)

 

SKANAUS.

Šis gaminys labai gerai, jeigu tavo draugas mėgsta saldumynus (o kas gi jų nemėgsta?) ir jį tikrai pradžiugins tokia dovana. 

Visa tai galite suvalgyti dviese, su draugove kartu, su skiltimi, su kitais draugais - čia jau jūs nuspręsite!

BUDĖKIT, Broliai ir Sesės.

s. Nora.

ps. Gal pasiilgai nuotykių? Gal nori susirasti draugų iš kito krašto? Arba tiesiog neturi ką veikti ir nori pasižmonėti?Tuomet pažiūrėk čia: http://www.skautai.lt/index/article/id/997 :}