Kas Naujo?

Skautų naujienos

2012-03-18

Skautatinklio naujienos, kovo 19 d

Daug klausimų, mažai atsakymų

 „Kuo skiriasi skautai nuo turistų?“ – milijono vertės klausimas, ypač per priešįžodines kvotas. Gali puikiai mokėt mazgus, priesakus, LS struktūrą, ką tik nori. Čia klausimas, kuris parodo, ar tik moki, kaip mokykloje, kažkokius bazinius punktukus, ar dar ir supranti kur esi ir ką veiki.

***

Kuo mes skiriamės nuo šokių, muzikos, sporto, teatro, dailės mokyklų? Kitų būrelių? Ateitininkų, Sėkmės mokyklų, Jaunųjų Maironiečių ir Jaunųjų liberalų? Kodėl mes esam būtent skautai, o ne kokie orientacininkai?

Kodėl tu čia esi?

***

O kaip manai: ar priežastys, dėl kurių čia yra vilkiukai, skautai ir patyrę skautai yra tokios pačios? Kaip dėl vadovų ir vyr. skautų?

***

Su vienu broliu susirašinėjom apie tai, kad iš gilių per retai užauga ąžuolai. Gal (tik gal) taip yra todėl, kad augimą matuojame paviršutiniškai ir ne visada rūpinamės šaknimis ir dirva, kurioje jos auga?

***

Kada paskutinį sykį turėjai skautišką tapatybės krizę?

Klausiu, nes yra labai geras pasakymas: „tik negyvos žuvys plaukia pasroviui“. Neplaukim pasroviui.

SKAUTATINKLIO NAUJIENOS

Skautatinklio savaitė buvo labai marga, net sunku išsirinkti rekomendacijas. Užtat noriu pasidalinti visokiomis kitokiomis naujienomis:

-          Šeštadienį naują sezoną pradėjo Kanderštego tarptautinio skautų centro pavasarinė pinkių komanda. Tai devyni savanoriai iš skirtingų pasaulio šalių (nuo Kanados iki Portugalijos), kurie tris mėnesius nuotykiaus, mano asmenine nuomone, puikiausioje vietelėje visame pasaulyje. Kai pasiilgstu Kanderštego magijos, visada užsuku pasiskaityti, kaip sekasi jų „Smile of the week

-          Praėjusią savaitę UNESCO atnaujino partnerystės su WOSM statusą. Dabar WOSM iš organizacijos – konsultantės tapo asocijuota partnere. Tai rodo, kad UNESCO labai vertina skautų judėjimo indėlį ir mato juos kaip itin stiprius partnerius. Štai, kokiai organizacijai priklausai ir TU.

-          Kovo 13 d. buvo minima Afrikos skautų diena. Tiesą sakant, taip ir nesupratau, kokia proga jie čia tą dieną mini, bet gi šventės – smagu!

-          Tam pačiame Kanderštege praėjusią savaitę vyko pasaulinio WOSM komiteto posėdis. Tie žmonės, - linkiu jums galimybės paspausti jiems ranką, - yra kosmosas. Savo patirtimi, savo skautiškumu, savo daromais darbais ir savo asmenybėmis. Paskaitykit, kaip jiems sekasi ir kaip atrodo jų savaitgaliai.

-          Šiek tiek seniena iš vasario, bet ar dažnai paskaitai, ką veikia Gvatemalos skautai? :)

-          Ir jau visai pabaigai – šiek tiek pasaulio, kuris labai skiriasi nuo pasaulio, kuriame gyvename.

Linkiu šią savaitę šiek tiek pasigalinėti su srovėmis,

Jorė

(skautatiklis &co)