Kas Naujo?

Skautų naujienos

2012-03-15

Kovo 15-osios reikšmė Lietuvos skautams

Kovo 15. Kovo 15-osios reikšmė Lietuvos skautams

Kaip Lietuvos skautai savo gimtadienį švenčia lapkričio 1, taip vyr. skautai savo gimtadieniu laiko kovo 15. Kodėl lapkričio 1 Lietuvos skautų gimtadienis niekas nesiginčina, o jei tokių atsiranda, jiems paaiškinama, kad 1918 m. lapkričio 1 d. įvyko pirmoji Vytauto draugovės sueiga kas ir laikoma mūsų gimimo diena. O kodėl lietuvos vyr. skautai savo gimtadieniu laiko kovo 15? O gi dėl tos pačios priežasties – pirmasis skautų vyčių vienetas Lietuvoje – „Daukanto“ skiltis, įkūrta Panevėžyje  1925 kovo 15 d.

 Tad su gimtadieniu visi Vyčiai ir Vyr. skautės, Budžiai ir Gintarės!!!

 O kad kovas knygų skaitymo ir filmų žiūrėjimo metas, noriu parekomenduoti vieną nuostabią knygą: Petro Jurgėlos „Lietuviškoji skautija“. Pas vadovą manau tikrai surastumėt kokį egzemplioriuką. Ko Jūs galite tikėtis iš šios puikios knygos? Daug daug ir labai daug atsakymų į skautiškos istorijos klausimų, na pavyzdžiui, ar žinojote, kad:

  • Pirmieji skautininko laipsnius Rusijoje gavo: Petras Jurgėla (1916), Izidorius Kraunaitis (1917) ir Vsevolodas Šenberas (1917).  
  • Alytuje pirmasis tuntas įsteigtas 1924 lapkričio 12 d.
  • 1922 pavasarį Kauno Rimgaudo draugovė įsteigė pirmą Vilkiukų būrelį.
  • Pirmoji Marijampolės skiltis vadinosi „Pelėdos“.

Saulė