Kas Naujo?

Skautų naujienos

2012-02-29

O Lietuva, Lietuva, būk per amžius laisva!

Kas ta vasario 16 ir kas yra ta Lietuva man?

Pernai metais vasario 16 proga organizavome stovyklą, šiemet šventėme daugiau individualiai prisijungdami prie savo gyvenamosios vietovės bendruomenių. 

Štai keli klausimai į kuriuos, vis tik kad ir elektroninėje erdvėje, bet buvo ieškoma atsakymų:

kas tau yra Lietuva? Laisvė? Kaip šventei vasario 16? Ar verta ją švęsti? Kodėl? 

Štai keli pasisakymai:

 Man Lietuva yra labai brangi šalis, nes čia yra mano gimtinė. Laisvė, manau, yra pats svarbiausias dalykas šaliai. Deja, bet neturėjau progos švesti vasario šešioliktos, del to siek tiek gailiuosi. Ją verta švest, juk tai svarbi Lietuvai diena. 

∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗

Lietuva: - mano gimtinė, gal ir ne svajonių šalis, bet reikia dėl jos stengtis, o ne numot ranka ir emigruot...

Laisvė. Laisveje gali šnekėt norima kalba, būti norimoj vietoj, daryti tau patinkančius darbus, bet reik nepamirst kad prie laisvės visąlaik būna pareiga. 

Vasario 16 paminėjau su mokykla ir namie iskėliau vėlevą. Reiktu švęst, ir kiekvienais metais pasigilinti i vasario 16d. ivykius.

∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗ 

Lietuva yra mano tėvynė kurioje aš gimiau, augu ir ruošiuosi pasilikti. Laisvė tai jausmas kai jautiesi nepriklausomas ir nevaržomas. Deja nešvenčiau... Manau kad verta, nes tai tikrai svarbi Lietuvai šventė.

∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗

Lietuva... tėvynė. Jei rimtai, nesu patriotė ir šiaip Lietuva kaip šalis manęs netraukia ir labai mažai tikimybės kad liksiu čia gyventi. O vasario 16 d. man nėra šventė. Kadangi negyvenau rusų laikais, negyvenau nelaisvoje Lietuvoje negaliu įsivaizduot kas buvo. Dabar gimiau, augau laisvoje ir nepriklausomoje šalyje todėl atrodo kad viskas visada taip buvo. Ir šiaip per vasario 16 d. net Lietuvoj nebuvau… Ar verta ją švęsti? Tik vyresniems kaip 20 metų?

∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗

Lietuva man yra, mano miškas po kurį lakščiau, visos apkeliautos vietos, aš gerbiu savo tėvynę todėl, kad galėjau čia užaugti. Vasario 16 - tosios (labai gėdinga) nešvenčiau. Nors realiai man šita šventė kapitalizmo ir "tobulosios" valdymo formos (demokratijos) sėkla kurios dėka dabar ne tik Lietuva bet ir visa Europa bus nupirkta.  

P.S. Aš suprantu kas vyko iki akto pasirašymo, bet kad ir kokioj priespaudoj buvo žmogus, jam buvo sukuriamos puikios sąlygos ugdytis, vien kalbant apie tai.

 ∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗

Lietuva - mylima tėvynė. Laisvė - idealus dalykas. Vasario 16d. nešvenčiau, buvom išvykę. :DD Manau verta švesti, nes tai yra Lietuvos nepriklausomybės diena!

 

∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗ 

Lietuva tai mano gimtinė, tai visas mano draugų ratas, taip pat skautybė. 

Laisvę aš galiu apibūdinti keliais žodžiais pvz: Laisvai galime mokintis mokyklose ir negyvename kaip vergai.

∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗

Švenčiau namie (prie kompiuterio), gaila, kad prastas oras buvo... (Atsakas: prasto oro skautui nebūna, tik prasta apranga;).

 

Kaip matome iš brolių ir sesių pasisakymų, vyrauja skirtingi požiūriai, vis tik daugelis Lietuvą brangina ir myli. :)

O čia muzikinis intarpas http://www.music.lt/lt/daina/Kur-bega-Sesupe/118518/ , kad geriau suprastume apie ką mes čia. :)

 

                                                                                                         Kazlų Rūdos Kazio Griniaus draugovės skautai ©®