Kas Naujo?

Skautų naujienos

2012-02-09

Skautiška idėja - ar jau mokame ja dalintis?

Skautiška idėja - ar jau mokame ja dalintis?

Su kuo man pirmiausiai asocijuojasi žodis „Idėja“? Su tuo, kad idėja plinta. Kaip visa tai vyksta?

Visai neseniai perskaičiau knygą. Ji  buvo profesinė;  nebuvo susijusi su skautavimu jokiais kitais būdais, kaip tik tuo, kad jos autorius kažkada vaikystėje yra buvęs skautu. Man patiko metodas, idėja, daugelis dalykų, kurie buvo parašyti knygoje. Sužinojau, įsivaizdavau, panorau išbandyti, papasakojau draugams ir kolegoms. Susidomėjusių nestokojau ne dėl savo pasakojimo ar įtikinėjimo įgūdžių, bet dėl pačios idėjos.

Ar jums taip nėra buvę?

Juk idėja taip ir sklinda. Išgirstu, pasidomiu, ateinu, pabandau, patinka, lieku. Taip dauguma iš mūsų tapo skautais.

Ko reikia, kad likčiau?

-           Sąlygų. Iškeičiu daug dalykų į tai, kad galėčiau būti vienoje ar kitoje vietoje tam tikru metu su tam tikrais žmonėmis.

-          Žmonių. Žmonės, kurie priima, supažindina, bendrauja, pagelbėja, tampa draugais.

Esu toli nuo namų, nepažįstu  nei vieno žmogaus, su kuriuo dabar gyvenu. Apie juos buvau tik girdėjusi iš pasakojimų, trumpų istorijų. Tačiau jie mane iš karto priėmė kaip šeimos narę, bendravo, dalinosi, buvo kartu, bendradarbiavo. Jie visi - skautai iš skirtingų valstybių. Dažnai kalba apie tai, ko aš nesuprantu ir nežinau, tačiau jie mielai man paaiškina. Maža to, valstybė, kurioje esu yra skirtinga nuo mūsiškės- net maistas čia kitoks. Jie šituose klaidžiuose keliukuose mane veda už rankos, pasakoja, aiškina ir dalijasi viskuo, ką turi. Pavyzdžiui,  maisto ruošimas- smulkmena, bet tai duoda jausmą. Jausmas palieka įspūdį. Pagal įspūdžių formą, mes darome labai daug spendimų: patinka- nepatinka, noriu- nenoriu, lieku- išeinu. Ką daryti, kad žmogus liktų? Būti draugišku, priimti kiekvieną, kaip savo artimą, kaip draugą, kaip brolį. Tada būna gera. Tai ir yra jausmas. Tada norisi pasilikti.

Tai ir yra idėjos skleidimas. Jis prasideda nuo jausmo, kad čia yra gerai, kad čia noriu būti, likti, noriu dalyvauti, noriu prisidėti, noriu pagelbėti. Taip sklinda idėja, nes jei man gera, galbūt bus gera ir mano draugams, pasikviesiu, pabandysim, patiks, pasiliksim.

Lietuvos skautija, Lietuvos skaučių seserija ir Lietuvos studentų sąjunga vykdo projektą, skirtą skautiškos idėjos plėtrai,  naujų narių pritraukimui ir integravimui mūsų vienetuose. Mes kiekvienas žinome, ką daryti, kad pas mus būtų gera, kad ką tik prisijungusiems žmonėms būtų malonu būti mūsų skautiškoje šeimoje, tapti jos dalimi. Jei atrodo, kad nežinome, tiesiog nutilkime, išeikime į gamtą su savo skautukų vienetu, pabūkime prie laužo šaltą žiemos vakarą, pasikalbėkime nuoširdžiai ir, tikiu, tikrai rasime atsakymą, ne tik, kaip mums būti kartu, bet ir kaip gražiai priimti mūsų naujuosius brolius ir seses į savo šeimyną. Per tai augame ne tik asmeniškai, bet auginame savo vaikus, savo artimuosius ir naujuosius narius, kurie prie mūsų jungiasi.