Kas Naujo?

Skautų naujienos

2012-01-16

Skautatinklio naujienos. Sausio 16 diena

Iššūkio priminimas, naujas eksperimentas, įdomūs skautatinklio kampeliai ir skautiški haiku

Man skautatinklis yra tarytum didžiulė laboratorija. Kiekviena idėja, kiekvienas straipsnis, naujas projektas ar funkcija yra mažesni ar didesni bandymai, nes vienintėlis būdas sužinoti, ar atspėjai ko reikia – imti ir padaryti, o paskui atsilošti ir žiūrėti, kas gausis. Tada įvertinti rezultatus ir galvoti, ką kitą kartą reikėtų padaryti geriau. 

Ar tai, kad garbės tema sukėlė kapų tylą reiškia, kad toks mėnesio iššūkis per sunkus? Neaktualus? O gal tiesiog sausis užspaudęs metų pradžios darbais? Arba tiesiog visi ruošia, šlifuoja savo traktatus garbės tema ir mėnesio pabaigoje skautatinklis sulauks tokio mėnesio iššūkio dalyvių antplūdžio, kad teliks išsižioti? Nežinau atsakymo, bet dar yra laiko jo radimui.

 

Sausio mėnesio iššūkis

TEMA: Garbė.

Gali ieškoti įdomių žmonių pasisakymų, senų skautiškų straipsnių, BP minčių, apklausti brolius ir seses, pakalbinti vadovus, surašyti savo mintis... Naudotis galima viskuo!

Naujas eksperimentas

Nuo šios savaitės skautatinklio naujienos – atviros visiems visiems. Jei turi ką svarbaus pasakyti ir tai telpa į vieną/dvi pastraipas, tai gali tapti skautatinklio naujienų dalimi! Tereikia parašyti asmeninę žinutę man ir artimiausią pirmadienį žinutė atsidurs čia.

Apie ką gali rašyti?

- Apie savo vieneto veiklą;

- Apie kokį nors svarbų visiems įvykį;

- Apie labiausiai patikusį skautatinklio (ir ne tik) straipsnį;

- Apie žmogų, kuriam norėtum padėkoti;

- Pareklamuoti savo skautatinklio projektą arba renginį;

- ir taip toliau.

Pasiliekame sau teisę kartais nedėti žinučių, bet visada jų autoriui pateiksime priežastį. Dar skautatinklio naujienose atsiras įdomiausi straipsnių komentarai, geriausios asmeninių galerijų nuotraukos ir visa kita, kas kris į akį. Jei rasi ką nors, vertą skautatinklio naujienų, būtinai pasidalink rekomendacija!

Pirmasis bandymas

Laba visiems, man straipsnis apie sausio 13 (ypač šio straipsnio komentarai) labai patiko, taip pat buvo įdomu stebėti GDDG rėmėjų didėjimą. Praėjusia savaitę savo vadovus siūliau į „Pats, pats“ vadovas konkursą, tai laukiu kada prasidės balsavimas, o jei TU pamiršai savo vadovą dominuoti, praradai labai didelę progą labai geru būdų jiems atsidėkoti. Draugovėje jau pradėjome lyginti marškinius, ruošiamės į konkursą savaitgalį. Reikia visiems prisiminti LS himną ir prieš važiuojant pramiklinti balselius. Iki susitikimo Kaune.

Budėk!

Brolis Lukas Kornelijus

 

Ta proga, kad Europos komisija 2012 paskelbė Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metais, artimiausios sueigos metu kalbėsimės šia tema: kas yra solidarumas, kartų tolerancija, kokį vaidmenį mes skautai galime atlikti skatindami kartų solidarumą/bendradarbiavimą ir panašiai. Bandysim pabaigti ilgai bekuriamą parodėlę skirtą senelių namams.

Sesė Elena

Ačiū jums abiems!

Kas dar verta dėmesio?

 

Sesė Milda Idėjų kalvės projekte pasakoja apie skautiškas tradicijas:

Na, kadangi nemoku sukurti naujo "projekto", parašysiu čia... yra kelios gražios tradicijos, kažkada buvusios kažkieno idėjomis, kurios galbūt gyvuoja ir kitose skautų organizacijose, tačiau mes su jomis susidūrėme gyvendami su Bulgarijos skautais per jų Jamboree. Pirmoji tradicija - prasidėjus stovyklai, atidarymo rikiuotės metu stovyklos viršininkas į didžiulį rastą įkertą kirvį - stovyklos simbolį ir jis rikiuočių aikštėje išbūna visą stovyklą nepaliestas iki stovyklos uždarymo rikiuotės kol yra iškilmingai ištraukiamas. Teko girdėti, kad Čekijos skautai turi panašią tradiciją, tik kirvis įkertamas kiekvieną stovyklos rytą, jei tai nėra sekmadienis, per rytinę rikiuotę ir ištraukiamas vakare - tai simbolizuoja darbo dieną. Jei kirvis nėra įkirstas - reiškia, jog metas poilsiui :) Taip pat yra graži tradicija susijusi su skautavimo tęstinumu. Kiekvieną kartą po Bulgarų Jamboree iš uždarymo laužo jie pasemia šiek tiek pelenų ir saugo juos medinėje skrynelėje iki kitos stovyklos, o tuomet vėl suberia į atidarymo laužą. Taip pat, stovyklos uždarymo laužo pelenus jie dovanoja kaip draugystės simbolį išvykstantiems kitų šalių skautams :) Mes vieną tokią dėžutę taip pat turime Lietuvoje :)

Beje, ta pati sesė labai ieško savo diržo.

 

Brolis Rokas sukūrė projektą „Kinas skautams, skautai kine“. Jei su savo vienetu mėgsti pasidaryti filmų vakarus, būtinai užsuk pasidalinti rekomendacijomis! Gal net renki filmų apie skautus kolekciją? Tada tavo pasiūlymai bus aukso vertės : )

Sesė Nora parodė pavyzdį parašydama puikų straipsnelį apie savo skautavimo istoriją. Turi daug šiltų prisiminimų? Pasidalink su visais!

Reikės kurį vakarą skirti atidesniam galerijų peržiūrėjimui, nes jose taip pat galima rasti labai puikių ir spalvingų skautavimo istorijų. Pradžiai siūlau užmesti akį į sesių Benitos ir Linos kolekcijas.

Lietuvos skautijos facebook profilyje taip pat vyksta smagūs dalykai. Broliui Ugniui beieškant skautiško eilėraščio, sesė Barbora pasiūlė imti ir pabandyti sukurti kelis pačiam! Negaliu nepasidalinti jos improvizaciniais haiku.

Laukėm po tentu

Kol pasiklydęs lietus

Merkė stovyklą

 

***

 

Sužibo žvaigždės

Prie laužo skautų daina

Užmigdė paukščius

 

Šia lyrine gaida ir baigiu pirmadienines naujienas,

Sesė Jorė

& skautatinklio komanda