Kas Naujo?

Skautų naujienos

2012-01-13

Šiandien - sausio 13-oji

Sausio 13-oji kasmet primena ne tik apie Tėvynės, bet ir apie mūsų visų vidinę laisvę. Šimtai žmonių prieš 21-nerius metus budėjusių prie Lietuvai svarbių objektų atrodė viduje jau esantys laisvi, todėl nebijojo nei pasitikėti vienas kitu, nei visi kartu stoti prieš tankus. Kaip daug tokios vidinės laisvės mums visiems prireikia šiandien!

Sausio 13-oji kasmet primena ne tik apie Tėvynės, bet ir apie mūsų visų vidinę laisvę. Šimtai žmonių prieš 21-nerius metus budėjusių prie Lietuvai svarbių objektų atrodė viduje jau esantys laisvi, todėl nebijojo nei pasitikėti vienas kitu, nei visi kartu stoti prieš tankus. Kaip daug tokios vidinės laisvės mums visiems prireikia šiandien! 

Daugelis iš mūsų šią dieną prisimena miglotai ar tik iš tėvų pasakojimų, tad labai kviečiame vyresniuosius pasidalinti tuo, ką jūsų atmintyje piešia ši data. Kad kiekvienas bent truputį prisiliestume prie tos visai netolimos istorijos.

"Tą rytą, prieš 21 metus, pabudau jau su kelnėmis. Buvo žiauriai keista, bet visos tos kalbos apie tokią trapią nepriklausomybė, apie okupantų armiją, apie pokario trėmimus vaikui padarė neišdildomą įspūdį. Visas tas dienas žiūrėjau televiziją arba sėdėjau ant didelės palangės nuo kurios matėsi visas Vilnius. Buvau pasiruošęs netikėtumams ir naktį matyt tam ruošiausi, o kaip tai vyko, pats to nė kiek nepamenu... 

Ačiū jiems už mūsų visų laisvę!" 

Brolis Vytautas Rukštelė

"O aš apsivilkęs skautišką uniformą atvažiavau su tėvu iš Telšių. Susitikau skautę Zitą iš Panevėžio ir, atrodo, Vladą iš Mažeikių, tai ir tą visą naktį prasiblaškėme nuo Seimo link TV bokšto. Tėvą besusitikau ryte po visko prie AT. Po to išvažiuojant iš Vilniaus ties Grigiškėmis tankai dar stabdė mūsų autobusą, tai galvojau, kad už uniformą mane sulaikys ir apkaltins priklausymui kokiai nors slaptai organizacijai. Bet nieko. O mokykloj už pasakojimus kas vyko Vilniuj buvau apšauktas nacionalistu ir pasakė, jog nebaigsiu jos su medaliu. O vakar teko sūnui pasakot, kas čia vyko prieš 21 m."

Brolis Tomas Antulis