Kas Naujo?

Skautų naujienos

2012-01-04

Kaip aš "užsiskautavau" arba tiesiog nuotykiai ;)

o kaip "užsiskautavai" TU? ;)

Gal aš čia ir per vėlai, bet per keturias Advento savaites, vis pamąstydavau (Adventas - susimąstymo mėnuo - įsitikinau!) ką man reiškia Skautai, ir ką aš nuveikiau skautaudama (kad ir per trumpą laiką, bet vistiek).

Tiesą sakant, mano skautiška istorija prasidėjo kai su dabartinės Skriaudžių draugovės vadove Jovita ir tuometinias skautiais, išėjau į pirmą savo skautišką žygį. Šiame žygyje darėmės skautiškas lazdas. Mano lazda - iš pradžių tebuvo ant žemės rastas pagalys. Tas "pagalys" (:D) man tarnavo iki pat jau praėjusių 2011 metų, Marijampolės krašto stovyklos.


Vėliau 2008-tų metų, birželio 13-15 dienomis, kartu su dabartine vadove Janina dalyvavom ,,Draugystė`08`` - tai pirma skautiška stovykla, kurioje dalyvavau. Iš šios stovyklos - tik geri prisiminimai! Žygis, maudynės ežere, važinėjimasis kariškomis mašinomis, vakaro laužas, pieštas televizorius... Tai buvo tikrai gerų įspūdžių kupinas savaitgalis ;)

- Emblema ;)

 

Vėliau sekė keleto metų pertrauka skautams. Šios pertraukos priežasčių ligi šiolei negaliu įvardinti...Hmmmm..

********

Žalios Vyšnios`11. Ooooo.... na tai stovykla kur pirmą kartą sužinojau apie... ,,Bananą`` :D, pirmą kartą mačiau TIEK tinginio (9kg. sausainių - isivaizduojat? :D), pirmą kartą gėriau "Vyčių kojinių" arbatą ir tiesą sakant, susipažinau su tikrai daug šaunių žmonių ;].

 

*********

 

Pavasario šventė Marijampolėje `11. Vienas iš smagiausių ir geriausių renginių kuriuose teko būt. Kapstymasis skersai Šešupę, šaltis sporto salėje, išgąstis pamačius kareivių "padailintą" mergaitę (:D), šokiai su nepažįstamais broliais bei sesėmis ir visoje aikštėje tvarkingai išmėtytais daiktais :D

- tvarkingai išmėtyti daiktai :D

********

 

Draugystė`11. Čia tikrai smagiai praleidau laiką. Nors ši stovykla, greičiausiai vienintelė iš kurios parsivežiau ir šiek tiek nemalonių prisiminimų :)

 

********

Kandidatų žygis!

Tai žygis, po kurio nebesiskundžiu, kad parduotuvė toli, kai mama paprašo į ją nueiti :D

Šis žygis, kuris ilgam, nors tikriausiai visam laikui įsirėžė atmintin. Kodėl? Paslaptissssss.... Juokauju. Iš tiesų tai NIEKADA nepamiršiu to karščio, to palengvėjimo, kai gali atsisėdus ištiesti kojas, tų dainų prie laužo, tų pašnekesių... Žinoma,buvo keletas minusų, bet juos visus žymiai nustelbė kitas milžiniškas pliusas - Pat. Skauto kaklaraištis ;}

 

- dalis kandidatų ;)

********

Marijampolė krašto stovykla ,,Palei Merkį`11``.

Šioje stovykloje, teko pasidžaiugti vyšninio kaklaraiščio privalumais ir sužinoti apie jo trūkumus.

Vienas įsimintiniausių šios stovyklos vakarų buvo berods trečios stovyklos dienos vakaras, kai daugelis brolių ir sesių šoko liaudiškus šokius, o aš kartu su s. Gabija ir br. Luku diskutavau apie religiją ;D

Nors labai įsiminė ir paskutinė tovyklos naktis, su pat. skautais. Tie pokalbiai ir dainos prie laužo, vėliau po tentu ir prie žvakės, arbūzų ir nutellos valgymas (atskirai, žinoma :D). Ech, buvo super :]...

- broliai šaunuoliai statė plaustą persikelt per upę. ;D

*********

,,Nebūk grybas`11`` Kazlų Rūda.

Ši stovykla atsidūrė įsimintiniausių sąraše, nes čia, pirmą kartą žygyje vedžiausi grupelę. Ir žinot ką? Man patiko ;D Tame žygyje supratau, kad greičiausiai ilgiau pasipraktikavus, galbūt galėsiu dirbti su vaikais. ;D

 

- stovyklos atidarymo rikiuotė, atžygiuoja vyr. sesės. :)

*******

,,Vardan tos Lietuvos`` Marijampolės krašto rudens sueiga.

Tai pirma sueiga, prie kurios organizavimo prisidėjau ir aš, todėl gerų įspudžių ir patyrimo iš čia - begalė! Jų tiek daug kad ir rašyti juos čia beprasmiška :) - visi kurie bent vieną kartą yra organizavę sueigą ar stovyklą - mane supras :)

 

- įžymusis bokštelis :D

*******

Skautai - šiuo metu didžioji dalis mano gyvenimo. Čia aš išmokau ir sužinojau tokių dalykų kur nei išmoksi, nei sužinosi kur kitur..

Ir tiesą sakant, tikra skaute pasijaučiau... ne, ne stovykloje ar sueigoje, o vedant šiltą ir jaukią Adventinę vakaronę :)

- vakaronė :)

*******

Ačiū, kad išklausėt ;}

,- s. Nora.

P.S. tikiuosi nelabai nuklydau į lankas ;D

P.P.S. Tikriausiai daugeliui iškils klausimas kodėl aš tai rašiau.Na, pagalvojau kad tai galbūt bus, lyg ir motyvacija kitiems broliams ir sesėms, daugiau papasakoti apie savo skautiškus įspūdžius, skautiškos vasaros nuotykius ir panašiai ;}

Beje straipsnis apie vasaros nuotykius įeiną į ,,Skautatinklio Magelano`` specialybės sąlygas - tai čia tarp kitko. ;D