Kas Naujo?

Skautų naujienos

2011-12-27

Alytaus skautės - "Maisto banko" savanorės

Jau antrus metus Alytaus skautės dalyvauja "Maisto banko" akcijoje.

Sesė Rita Baranauskienė dalijasi įspūdžiais iš savanorystės akcijoje "Maisto bankas"

„Skautai - savanoriška nevyriausybinė organizacija, kuri save parodo ne tik visuomeniniuose renginiuose, bet ir įvairiuose projektuose, pasireiškiančiuose pilietiškumo ugdyme, pagalba organizacijoms, bendruomenėms.

 Jau  antri metai mūsų mokyklos skautės dalyvauja „Maisto banko“ akcijoje – tai maisto produktų rinkimas didžiuosiuose prekybos tinkluose “MAXIMA”,“IKI”, “RIMI”.

Lapkričio 18 – 19 dienomis  skautės  „IKI“ tinklo  parduotuvėse apsilankančius pirkėjus akcijos metu kvietė  nupirkti ir paaukoti maisto skurdžiai gyvenantiems žmonėms.

                      Europos maisto bankai šią paramos maistu rinkimo akciją kasmet organizuoja paskutinįjį lapkričio savaitgalį.

                      „Maisto banko" idėja gimė JAV 1967 metais ir paplito įvairiose pasaulio šalyse. Europoje maisto bankai pradėjo kurtis nuo 1984 metų. „Maisto bankas" yra 2011 m. 25 metų sukaktį mininčios Europos maisto bankų federacijos FEBA narys. Lietuvoje  „Maisto bankas" veiklą pradėjo 2001 metais.

2007 metais „Maisto bankas“ tapo savarankišku labdaros ir paramos fondu, kurio tikslas – padėti pamaitinti skurstančius Lietuvos gyventojus, mažinti maisto švaistymą, skatinti visuomenės solidarumą ir pilietiškumą.

Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos skautės – savanorės dvi dienas ne tik kvietė  pirkti ir paaukoti,  bet  ir  „ Maisto banko” darbuotojoms padėjo     sudėti ,  surūšiuoti ir supakuoti  maisto produktus.

a. a. v. s. sk. v. Pijus Ambrozaitis sakydavo: ”Po tokių  dienų bus ramus ir geras tavo poilsis, ir angelai sargai džiugins tave maloniais sapnais.” - sako sk. gilv. Rita Baranauskienė.

O Lietuvos skautijos pirmijos nariai džiaugiasi visais broliais ir sesėmis, kurie yra aktyvūs ir pagelbsti ne tik savo draugovėms ar tuntams, bet ir visiems, kurie yra aplink