Kas Naujo?

Skautų naujienos

2011-11-25

AUŠRIŠKIŲ LAPKRIČIO IŠŠŪKIAI

Aušriškių lapkritis - ar tu tiek spėtum per vieną mėnesį?Misija 30 ąžuoliukų
 

Gražią ir spalvingą rudenio dieną 11 kandidatų į skautus  išvyko daryti gerojo darbelio - sodinti 30 ąžuoliukų. Brolis Seržas padarė mums staigmeną! Spėkit kokią – ogi netikėtą žygį (skautas juk taupus, o ypač tokią saulėtą dieną) ir vieną skautišką užduotėlę. Reikėjo įsiminti 10 skirtingų medžių, bei kur jie yra. Tai bent sesių ir brolių rūpestis buvo. Kadangi angliškai ,,scout‘‘ reiškia žvalgas, tad žygiuodami „skautavom“ . Mėginome į  galveles įsirašyti:

1. Beržai netoli gatvės. 2. Klevai šalia mokyklos. 3. Ąžuolas - parkelyje prie kanalo. 4. Liepa - parkelio pradžioje. 5. Tuopos - parkelyje. 6. Eglės - prie mokyklos. 7. Skroblas - ant kalniuko kur buvo sodinami ąžuolai. 8. Alksniai - miškelyje. 9. Drebulės - parke. 10. Dekoratyvinės pušys - privačiuose kiemuose.

Be šios užduoties mums buvo kiti linksmi dalykai. Bežygiuodami  atsidūrėme parkelyje, kur smagiai užtraukėm dainas. Pasiekę gyvenamuosius kvartalus,  skautiškom dainom pasakėm kas mes tokie esam! Pagaliau užkopėme ant kalvelės ir pasisveikom su ant kastuvų pasirėmusiais savanoriais, kurie laukė svarbių valdžios atstovų – miesto galvos mero su visa palyda. Išklausę  instruktažų, sulaukę garbių svečių, čiupome kastuvus, kibirus, virveles ir draugus -   mes taip nekantravome pasodinti ąžuoliukus! Atlikus gerąjį darbelį mūsų laukė skanios naujienos - šilta arbata, bandelės su lašinukais ir šokoladukai. Jėėė!  Papozavę jau ruošėmės keliauti atgalios, kai pastebėjome kelis ąžuoliukus nuošalyje gulinčius. Organizatoriai sakė, kad jie nurašyti, tačiau mes sutaikėm jiems viltį ir pasodinom  į likusias duobes. Tai ir liks intriga: prigis jie ar ne? Kad tuščiomis negrįžtume, pririnkome pilnus glėbius parkelio šiukšlių. Mūsų vienuoliktukas su broliu Seržu  paržygiavom prie mokyklos, atsisveikinom ir su pilna džiaugsmo širdimi grįžome namo (o kas dar ir į mokyklą;).

Br. Simonas

 

Misija  Aukštelkė
 

Gražią lapkričio popietę Aušros skautukai sugrįžo pas savo draugus iš „Savanorių biuro“ – Aukštelkės pensionatą, kurie organizavo lapų grėbimo talką. Daugumai nauja ir įdomi patirtis (vien žodžiuose „Aukštelkės pensionatas“) sukėlė begalę minčių, o svarbiausia norą ten nuvykti  ir sužinoti kas už jų slepiasi.

Kelionė neprailgo sausakimšame mikro autobusiuke, kuriame turėjome ir brolius iš Perkūno Ąžuolų skilties bei naują krašto vadovę, policininkę Roksaną! Todėl mes 15 žmogeliukų jautėmės ypač saugūs :). Nuotaiką gyvino ir užsakytas gražus rudeniškas oras. Tik pasiekę tikslą, čiupome grėblius, paklodes ir uoliai puolėme prie darbo. Pilnos lapų paklodės kone akimirksniu atsidurdavo pakalnės apačioje šalia gražaus tvenkino prie kitų sugrėbtų lapų.  Savo darbštumu nenusileido ir grėblius rankose laikantys kiti broliai, sesės bei vietos pensionato gyventojai. Daugeliui teko pabendrauti su kiek kitokiais žmonėmis, kurie kartu juokėsi ir dūko,  o svarbiausia nuoširdžiai bendravo.  Bet ne viskas auksas, kas auksu žiba. Buvo ir nelengvų situacijų, apie kurias prieš kelionę įspėjo br.Seržas. kai kurie poelgiai kėlė šypseną, o kiti vertė net susiimti ir pagalvoti, o ką aš daryčiau jei taip nutiktų, jei staiga ištiktų epilepsijos priepuolis mano artimui. Gerojo darbelio pabaigoje juoko ir tyros šypsenos netrūko. Šokome į minkštus patalų lapus ir smagiai ten šėlome stengdamiesi užkasti br.Edviną po tais patalais :)

Tradiciškai, skautiškai „sucikavę“, atsisveikinome iki kito karto. O kitas kartas tikrai bus – mūsų jau laukia prašydamiesi iškasami svarainiai.

 Sesė Fausta

 

Aušriškių skautnaktis

Jau visa Gegužių progimnazija žino, kad kiekvieną rudenį vyksta įdomusis skautnaktis – Aušros draugovės gimtadienis.  Šį  lapkričio 18 – osios savaitgalį įvyko jau devintasis mūsų gimtadienis, į kurį susirinko per 50 skautų ir mokyklos mokinių besidominčių skautais. Sulaukėme ir mūsų nuolatinių draugų -  Perkūno draugovės Ąžuolų, kurie pradžiugino savo originalia istorine skautiška dovana (norit sužinot kokia? Klauskit :P)  

Išsisskirstę į skiltis ir renginį atidarę rikiuotėje Lietuvos himnu, pradėjome švesti! Visi  turėjo darbo – įveikti skautų Žilvino, Augustės, Justinos, Gretos paruoštas komandines ir individualias užduotis. Šventę pagyvino pirmųjų Aušros sesių – Kamilės, Vitalijos ir Viktorijos atvykimas ir laužo vedimas aidint vyčio br.Antano dainoms.  

 

00:00 val. pristačius s. Faustos filmuką apie Aušros 2011m. veiklą  ir aidint „Su gimimo diena“, buvo įneštas gardus sesių gamintas pyragas. Po to prasidėjo žaidimai ir filmuko “Aukštyn” premjera. Visi aušriškiai paslapčia dingo į atskirą kambarėlį, kur turėjo įdomų pašnekesį su dr-vės senbuviais ir kitais vadovais. Patirtys, juokas, linkėjimai  ir smulkios dovanėlės mums padėjo pasijusti viena didele šeima.

Komendantui br.Edvinui ir jo pagalbininkams budintiesiems prižiūrint vėlyvos nakties mokyklos ramybę, kas tyliai šnekučiavosi, o kas garsiai knarkė :)

Rytą pasitikome mankšta ir žaidimais, o renginį vainikavo kiekvienam įteikta dovanėlė – specialus gimtadienio ženkliukas ir mūsų pirmieji skauto įžodžiai:

                                                 naujieji skautai s. Fausta, br. Simonas, br.Edvinas


p.s. o lapkritis dar nesibaigė – skubam paskutiniu  traukiniu į atviručių darymo akciją! :)

 

Made in AUŠRA
 

               Paskutinį  lapkričio V-ienį,  20 aušriškių susirinko paskutinei, kiek pavėluotai lapkričio akcijai atrakcijai – atvirukų gaminimas. Po brolių Vytenio ir Edgaro žaidimo, skautų istorijos apžvalgos ir garsaus pamąstymo – kodėl atvirutės neperkam iš Norfos, o gaminame patys,  kibome į darbus - į tai, ką turėjome susitempę iš mokyklos ir namų. Netrukus 20 atviručių gulėjo ant stalo ir… jau dabar pradėjo laukti savo šimininko. Tad, kas gausit atvirutę su prierašu “Made in Aušra”, duokit žinią. Budėsim!