Kas Naujo?

Skautų naujienos

2011-11-21

Pasaulinė sveikinimosi diena

Bonjour! Selamat pagi! Olá! Ei Je! Al salaam a’alaykum! Здравствуйте! Hola! Namaste! Hello! Ni hao! Labas! Taip, tai pasaulinė sveikinimosi diena! Siūlome ją paminėti skautiškai.

Labas tėti, mama, sese, broli!

Ar žinojai, lapkričio 21 diena - Pasaulinė sveikinimosi diena? Ne? Tai dabar jau žinai :)

Ši šventė minima nuo 1973 metų. Ją švęsti paskatino du broliai amerikiečiai Maiklas ir Brajenas Makkomak, kovojantys prieš šaltąjį karą. 1973 m. rudenį broliai netyčia susitiko Nebraskoje ir taip apsidžiaugė susitikimu, kad nusprendė nudžiuginti ir kitus žmones. Jie išsiuntė šimtus laiškų į visus pasaulio kampelius savo draugams ir pažįstamiems. Laiškuose nebuvo jokių idėjinių užuomenų, buvo tik sveikinimai. Kai šią idėją ėmė pripažinti ir kitos šalys, ji tapo pasauline sveikinimosi diena, kai skatinama išsiųsti ar pasakyti kuo daugiau sveikinimų. 

 

Taigi, gal turi kokį draugą, kuriam seniai nesakei labas? O gal vis nedrįsai užkalbinti nepažįstamojo, kuris ėjo gatve ir tiesiog šypsojosi? Ši diena gali viską pakeisti!!

 

Siūlau tau pasisveikinti bent su 5 nepažįstamais žmonėmis. Paklausk jų, ar žino ką nors apie skautus, jei nežino - papasakok.

 

O su savo draugais gali sugalvoti įvairiausių įdomių sveikinimosi būdų! Pavyzdžiui: Pasilenk, sukryžiuok kojas, suplok ir paspausk ranką!

 

Sveikinkitės ir būkit pasveikinti, broliai ir sesės! Aprašykite savo sveikinimosi būdus bei kaip sekėsi kalbinti nepažįstamuosius!