Kas Naujo?

Skautų naujienos

2011-11-02

Lapkričio mėnesio skautatinklio iššūkis

Darykime gerus darbus kartu!

Bendra informacija apie iššūkius

Kiekvieną mėnesį skelbiame naują skautatinklio iššūkį, kurio tikslas – paskatinti jus išbandyti naujus dalykus, atskleisti skautišką kūrybiškumą ir, žinoma, smagiai ir naudingai praleisti laiką.

Iššūkiuose gali dalyvauti visi norintys. Tereikia susigalvoti veiklą nurodyta tema, įgyvendinti ją ir pasidalinti įspūdžiais skautatinklyje. Mėnesio pabaigoje visi kartu rinksime geriausią darbą ir nugalėtojas bus apdovanotas specialiu skautatinklio prizu.

Taip pat:

- Skautatinklio iššūkis gali būti puikus užsiėmimas sueigai;

- Kai kurie iššūkiai bus susiję su konkrečiomis specialybėmis (pvz spalį – virėjo). Išnaudok progą ir mėnesį skirk visos specialybės įgijimui!

- Esi patyręs skautas ir suki galvą kaip užsidirbti patyrimo laipsnį? Pasikalbėk su vadovu – gal jei tinkamai sudalyvausi skautatinklio iššūkyje, jis užsiskaitys kaip vyšninis projektas?

- Esi vyr. skautas? Jei kartais suskausta širdį, kad „tavo laikais“ skautai buvo tikresni ir turėjo daugiau patyrimo, pasidalink savo sukaupta patirtimi su jaunesniais broliais ir sesėmis. Visi padėkos, išmoks ir dar paprašys!

Galiausiai, būtina paminėti, kad kiekvienas penkis kartus sudalyvavęs mėnesio iššūkyje gaus sidabrinę skautatinlio iššūkio specialybę ir galės papuošti savo uniforma specialia emblema.

Lapkričio iššūkis: gerasis darbelis

Turbūt žinai, kad žodžio „skautas“ reikšmė yra žvalgas. Mūsų Įkūrėjas daugelį skautavimo elementų pasiskolino iš kariuomenėje įgytos patirties. BP labai skaudžiai išgyveno Pirmąjį Pasaulinį karą, kurio metu kariaudami ar teikdami humanitarinę pagalbą žuvo daugybė skautų. 1917 metais BP savo mintis apie taiką apibendrino šiomis eilutėmis: „Skautybės šaknys įaugo tarp visų civilizuotų valstybių jaunimo ir kiekvieną dieną jos vis labiau vystosi. Galima manyti, kad jeigu bėgant metams didelė dalis kiekvienos tautos ateities piliečių taps šios brolijos dalimi, jie bus sujungti tvirtos asmeninės draugystės ir tokio bendro supratimo, koks dar niekada iki šiol neegzistavo – būtent tai padės rasti sprendimą baisiems tarptautiniams konfliktams“. Nuo tada viso pasaulio skautai save vadina Taikos žvalgais ir darydami gerus darbus stengiasi ne tik daryti pasaulį gražesniu, bet ir skleisti taikos idėjas.

Šį mėnesį kviečiame daryti geruosius darbelius skirtus tiems, kurie gyvena šalia mūsų. Tam, kad nepritrūktumėte idėjų, Jaunimo programos skyrius parengė pasiūlymus visoms amžiaus grupėms.

 

Jaunesnieji skautai

Tikslas: Pradžiuginti kitus dovanėlėmis/ atvirutėmis. Net ir mažos, nebrangios dovanėlės, padarytos savo rankomis iš širdies gali suteikti didelį džiaugsmą.

Užduotis: Jaunesnieji skautai gamina dovanėles/atvirutes kitiems vaikams. Pagal galimybes ir norus – velia vilną, lipdo iš molio, piešia atvirutes, tapo paveiksliukus, veria karoliukus, siuvinėja.

Dovanėlės vėliau siunčiamos į užsienį, kad tos valstybės skautai įteiktų jas tiems, kurie labiausiai jomis džiaugtųsi, arba padovanojamos mūsų šalies vaikų, kūdikių globos namams, vaikų dienos centrams, socialiai remtinoms šeimoms ir t.t. 

Skautai


Šie broliai ir sesės padėtų tiems, kuriems taip trūksta meilės ir šilumos. Pagal susitarimą su įvairiais gyvūnų globos namais, skautai padėtų atlikti jiems įvairius darbus.

Tikslas: Pradžiuginti mūsų keturkojus draugus, suvokti, kaip reikalinga visoms gyvoms būtybėms šiluma, bendravimas, dėmesio parodymas.

Eiga: Skautai pasidalina grupėmis po 15-20 žmonių ir traukia į gyvūnų globos namus. Ten pasiskirsto kas ką daro. T.y. vieni maudo šunis ir kates, kiti juos šukuoja, vedžioja šunelius, tvarko aplinką ir visa kitą ko tik reikia, kad  keturkojų draugų gyvenimas būtų kuo geresnis.

Po visko visi susirinkę kartu arba grupėmis (priklausomai nuo žmonių skaičiaus) aptaria dienos įvykius – kokius jausmus jautė, kokios mintys atėjo atliekant darbelius.

Iškeliame klausimus:

 • Kiek brolių/sesių žada/norėtų eiti vėl savanoriauti?
 • Ar kuriam nors kilo noras įsigyti gyvūnėlį?
 • Ar prisidėtų prie soacialinės akcijos kūrimo, kad žmonės priimtų benamius gyvūnėlius?
 • Ar liko patenkinti savo darbu?
 • Ar buvo sunku? Jei taip, kas buvo sunkiausia?

Viso užsiėmimo metu fotografuojama ir filmuojama. O vėliau kuriami lankstinukai, filmukai, reklamos, kurie skatintų žmones prigalausti benamius gyvūnus ar ateitų pasavanoriauti į gyvūnų globos namus ir suteikti  šiokį tokį džiaugsmą keturkojams draugams.

Patyrę skautai


Tikslas: Pagražinti vaikų globos, vaikų dienos centro ar kt. įstaigos  aplinką.

Uždaviniai:

1. Įstaigoje, kurioje sutinka, kad pat.skautai nupieštų piešinį:

Patyrę skautai pirmiausia gauna užduotį sugalvoti mintį ir sukurti paveikslą, kurį norėtų pavaizduoti ant įstaigos sienų. Toliau, pasiruošia darbo vietą – apsiklijuoja, nusivalo sieną(as), apsidengia erdves, kurias reikia saugoti. Jeigu reikia nuvalo prieš tai esančius dažus/tapetus. Tada užsiima pagrindiniu darbu – eskizo piešimas ir dažymas.

2. Įstaigoje, kurioje perdažomos sienos:

Patyrę skautai pasiruošia medžiagas ir aplinką (apsidengia erdves, kurios turi išlikti saugios, apsiklijuoja sienas, nusivalo.) Jei reikia nusivalo tapetus. Dažo patys ir kartu padedant įstaigos gyventojų.

Po visko aptariama:

1 grupė.

 • Ar liko patenkiniti savo darbu?
 • Ar buvo sunku?  Jei taip, kas buvo sunkiausia?
 • Kokios mintys kilo galvojant/piešiant paveikslą?
 • Į ką orientavosi kuriant?  Ar kiek nors įtakos darė projekto tema "Messengers of peace"?
 • Ar dar kada nors norėtų savanoriauti?

2 grupė.

 • Ar liko patenkinti savo darbu?
 • Ar buvo sunku? Jei taip, kas buvo sunkiausia?
 • Kokios mintys kilo dirbant vienam? Su pagalbinku?
 • Ar dar kada nors norėtų savanoriauti?

Užsiėmimo metu filmuojama ir fotografuojama. Daromi filmukai/ reklamos/ lankstinukai, kurie platintų idėją, jog yra daug be tėvelių augančių vaikų, tačiau jiems taip pat reikia ir to, jog juos bent kas nors aplankytų ar atneštų įvairių daiktų, kurie gal būt mums jau visai nereikalingi, o jiems suteiktų didelį džiaugsmą. Taip pat, kad ir jie nori šviesių, šiltų, gražių namų.

Vyresnieni skautai


Akcija su kraujo banku skirta skatinti žmones tapti donorais, rodydant savo pavyzdį.

Tikslas: Padėti visiems, kuriems reikia kraujo.

Užduotis:  Tapti kraujo donorais.

Po visko aptariama:

 • Ar kraujo donoru buvo pirmą kartą? Jei taip koks jausmas?
 • Ar buvo labai baisu?
 • Jei buvo nenorinčių duoti kraujo iškelti klausimą „Kodėl?“
 • Ar liko patenkinti savo darbu?

Užsiėmimo metu fotografuojama ir filmuojama. Iš sukauptos medžiagos kuriami filmukai/reklamos/lankstinukai, kurie skatintų žmones tapti kraujo/kaulų čiulpų donorais. Suteiktų inforamciją apie aktualiausius klausimus, kurie baugina daugumą žmonių.

Papildoma mintis 

Norintys patyrę skautai ir vyr.skautai galėtų sekti meninkų kurto projekto mintimi ir pakviesti tapti draugu paauglį iš socialiai rizikingos aplinkos, kuris galėtų kreiptis į  brolį/sesę, bet kokiais jam iškiluaisias klausimais. Kuris jį pasikviestų į stovyklas, renginius ir tarsi būtų vyresnysis brolis/sesė. 

Taip pat galima drąsiai adaptuoti šiuos pasiūlymus arba sugalvoti savas idėjas!

Budėkime ir keiskime pasaulį kartu,

Skautatinklio komanda ir Jaunimo Programos skyrius