Kas Naujo?

Skautų naujienos

2011-10-16

Skautatinklio naujienos (spalio 17 d)

Apie savaitgalį ūžūsią JOTI. Taip pat - skautatinklio iššūkio laimėtojo paskelbimas.

 

 

Jamboree aidai

 

Savaitgalį praūžė puikus renginys – jamboree internete ir ore. Vis dar galvoju, ar tas jaunuolis iš Omano galėtų būti kokiu nors sultonu. Žinot, buvo visai kaip toje dainoje: „Aš norėjau dar daug ko paklausti, aš norėjau tau ranką paspausti“...  

Anaip tol nespėjau sudalyvauti jamboree tiek aktyviai, kiek norėjosi. Bet užtat sekmadieno vakarą užsukau į vadovų pastovyklę pasiklausinėti, kaip jiems patiko renginys. Matthew, vieno iš organizatorių, reakcija puikiai atspindėjo pirmą JOTI įspūdį: „Ką, JOTI buvo tam, kad ja mėgautis? Aš galvojui ji buvo tik dėl chaoso...“.  Vėliau surimtėjęs pridėjo, kad JOTI šurmulys yra savotiškai malonus – juk svarbiausia, kad visi aktyviai dalyvautų. Merthyr vieneto iš pietų Velso vadovė  arba vadovas (vėlgi, nespėjau paklaust:) papasakojo, kad nors trūko miego, viską atpirko galimybė matyti skautus bendraujant su broliais ir sesėmis iš viso pasaulio.

Ar prisimenat, kur uždaviau šitą klausimą? Taaaip, panašu, kad ne tik man vadovų pastovyklė tapo geriausia jamboree vieta. Bucerus sakė, kad jam labiausiai patiko pasikalbėti su kitais vadovais ir pastebėjo, kad visi mes turime tas pačias problemas ir džiaugsmus – pavyzdžiui, šeštadienio vakarą, visi vadovai ėmė dalintis džiaugsmu, kad pagaliau pavyko sumigdyti vaikus.  Vadovų pašnekesiai iš tiesų ne sykį privertė krizenti – paklauskit Sauliaus, jis gana neblogą anekdotą užfiksavo :)

Lietuvaičių delegacija jamboree buvo negausi, bet smagi.  Man pavyko sutikti tik Eleną su Sauliumi, bet žinau, kad dar dalyvavo Aistė, Ignas (kurio, deja, nežinau), Edvinas, Austėja, Gabija, Barbora, Simona, Gabrielė ir Agnė. PRIDĖTA: ir būtinai - JOTI veteranas bolis Pavelas!  Ačiū visiems dalyvavusiems, tikėkimės, kad kitamet mūsų bus šimtas dvylika! Delegatai – jei norit emblemikės, rašykit Sauliui, jis koordinuoja parsisiuntimą. Ai, žinoma, nepamirškit savo trofėjų sienos pasipuošt JOTI specialybe :) O kitamet formuosim komitetą ir jamboree internete dalyvausim iš  Kauno skautnamio! Ruoškitės. 

 

Tiek apie savaitgalio aktualijas, dabar laikas skautatinklio reikalams.

 

Mėnesio iššūkiai

Iki pirmadienio pietų vyko neobjektyvus, bet labai aktyvus balsavimas. Juk tokia ir yra demokratijos esmė – kai daug žmonių sudeda savo neobjektyvias nuomones vienon krūvon, rezultate gaunasi kažkas panašaus į teisybę.  

O kaip žinia, šeštadienį baigėsi rugsėjo mėnesio iššūkis, kurio metu prašėme pasidalinti savo sukurtais skautiškais filmukais. Dalyvių buvo itin gausu, bet dalyvavusieji tikrai turi teisę rodydami į kitus pirštu šūkauti: „Tikri skautai čia! Galbūt kiti apsimeteliai, bet tikri skautai čia!“. Kas gi tie puikiausieji? Brolis Almantas, sesė Austėja ir kolektyvas KDTG arba broliai Pavelas ir Tadas. Taigi, kas iš jų laimėjo žaliuosius Lietuvos skautijos marškinėlius? 

Hip valio sesei Austėjai! Sveikinam ir siunčiam žaliuosius skautiškus marškinėlius dovanų :)

Primenu, kad spalio mėnesio iššūkis – skautiška kulinarija. Norint sudalyvauti, tereikia pasidalinti savo skautišku receptu arba virtuvės paslaptimis. Dalyvauti galima iki mėnesio pabaigos, o kai taip paprasta tą padaryti, tai straipsniai jau dabar turėtų plūste plūsti. Ar ne, broliai ir sesės?

 

Kas dar čia vyksta?

Tiesą sakant, nežinau. Visą aną savaitę mokiausi, netgi šiek tiek dirbau, visai nebuvo kada landžioti po skautatinklio kampelius. Prašau padėti man ir parekomenduoti kitiems skautatinkliečiams dėmesio vertus projektus, pagirti aktyvius narius ir šiaip pasipasakoti kaip sekasi :)

 

Linkėjimai!

sesė Jorė – skautatinklio komandos vardu

P.S. kol rašiau šias naujienas, spėjau įkalbinti vieną vengrę atvažiuoti į mūsų jubiliejinę stovyklą ir labai smagiai papliurpti su meksikiečiu. Sakė, jie ten ne tik sombrero nešioja, bet ir šiek tiek paskautauja :)