Kas Naujo?

Skautų naujienos

2011-08-01

Pasaulinės skautų stovyklos Švedijoje dienoraštis (atnaujinta 2011.08.07)

2011.08.05 Tomas: Gera diena! Lekia jau trečia diena nuo paskutinio pranešimo, net pastebėti sunku. Žinoma, nieko nuostabaus, kai gyveni apsuptas gerų įspūdžių, šaunių žmonių ir saulėto oro - laikas išties bėga kosminiu greičiu.

Šiandiena penktadienis ir visi dienos užsiėmimai susiję su mūsų planeta Žeme. Jų metu stovyklautojus bandoma supažindinti su visomis stichijomis žemėje, kurios kyla tiesiog kaip tokios - pačios iš savęs (žemės drebėjimai, cunamiai, viesulai ir t. t.) bei su tomis, kurias iššaukia žmogaus veikla (užtvankos, kertami medžiai, didėjančios savo plotu dykumos...). Šalia šių užsiėmimų visada gausu spontaniškų veiklų kurių šioje stovykloje, kaip jau teko minėti tikrai netrūksta. Spėju visų nespėsiu išbandyti net iki stovyklos pabaigos. Stogą rauna kiek čia visko daug!Vakar (ketvirtadienį) turėjome kultūros dieną, kurios metu įvairios šalys dalinosi savo tradiciniu maistu, šokiais, dainomis ir dar visu tuo kuo be išmanė. Lietuvaičiai dalnosi savo tingiu tinginiu, įvairiais sūriais su medumi, saldainiais, žinoma, juoda duona bei stovyklos metu užraukta gira, kuri pas mus apsilankuriems vadovams patiko labiau nei airių pardavinėjamas bealkoholinis alus. Diena stovykloje buvo ypač įtemta, nes jos metu turėjome svečių iš visos skandinavijos. Į stovyklą sugūžėjo skautai, kurie prisidėjo prie programos "Stovykla stovykloje" įgyvendinimo. Atvykus svečiams stovykla išaugo dar 5000 skautų. Taigi, kultūrų dienos vakaro programos metu mūsų jau buvo 45000!!! Vakarą vainikavo grandijozinis koncertas su įvairiais reportažais bei akrobatiniais triukais. Nenoriu užbėgti už akių, bet jau laukiu uždarymo - įdomu ką dar stovyklos organizatoriai yra sumanę, kuo dar nustebins...

Tiesa, šiandiena iš patyrusių skautų gavau paprotinimą už savo neišsiplautą puoduką (vėliau atgailaujant teko šveisti viryklę), taigi paprotinimas:
- Čeba, pasakyk kuo skiriasi tavo neišplautas ir per naktį paliktas puodukas nuo amerikiečio?
- Prisipažinsiu skirtumų daug, bet tokių konkrečių neišskirčiau...
- Taigi, skirtumas yra tik vienas. Palikus tavo neišplautą puoduką dešimčiai metų iš jo išsirutulios kažkokia, kad ir neapibrėžta kultūra, o dešimčiai metų palikus amerikietį - jis bus toks kokį palikai.Tokią išvada padaryta po vakarykščio laužo, kurį praleidome kartu su "Amerikos" skautais :) Savaime suprantama, nepriimkite šių mūsų išgyvenimų už tikrus pinigus, tiesiog kartais taip nutinka, kad žmogus prarandi žadą ir pradedi daryti išvadas kodėl taip nutiko... o išvadų būna įvairių :)

Tiesa, šiandiena sulaukėme svečių iš Lietuvos. Nepatingėjo ir pas mus apsilankė brolis Seržas iš Šiaulių! Ačiū Jam už apsilankymą ir kovinės dvasios palaikymą :)Linkėjimai visiems Lietuvoje!

Pradėkite krautis kuprinę į Jamboree Japonijoje 2015 metais! http://www.23wsj.jp/

2011.08.01

Gera vakarą!
Laikas bėga labai greitai, jau pirmadienis (atrodo). Šiandiena grįžome iš Jonšiopingo miesto apylinkių. Jose turėjome užsiėmimą "Stovykla stovykloje". Kelionė iš Jamboree į stovyklavietę truko apie 2 valandas, tai buvo vienas toliausiai nutolusių užsiėmimų. Joje susitikome su Švedijos skautais, kurie turėjo suorganizavę stovyklą savo mažiesiams broliams ir sesutėms iki 14 m. T.y. skautams, kurie pagal Jamboree taisykles joje negalėjo dalyvauti. Aplink Jamboree, Švedijos pietinėje dalyje, vienu metu veikia apie 80 tokių mini stovyklų ir tai vien tik tam, kad paįvairinti Jamboree stovyklautojų programą.

Prie šios idėjos taip pat prisidėjo Danijos, Norvegijos bei Suomijos skautai rengdami savo stovyklas Švedijoje.
Stovyklavietė buvo įsikūrusi šalia Lagan ežero, pusiasalyje, tarp Ljungby ir Varnamo miestelių. Šia stovykla Švedijos skautai norėjo parodyti kaip jie stovyklauja ir, kad jų stovyklavymo stilius atsovauja "Senajai mokyklai". Kaip be būdų nenustebino - mes vis dar stovyklaujame primytiviau :) Pakviečiau juos į Lietuvą, kad pamatytų tikrąjį archajiškumą: be nušienautos vejos ir samanų paklotės joje, be 10 ToiToi tualetų, elektros instaliacijos, išvedžiotos kanalizacijos bei vandentiekio:) Mes juos sugebėjome nustebinti jau tuo, kad pamiršę pasirūpinti vieneriais pietumis (iš stovyklinio supermarketo) sugebėjome prasimaitinti. Kenis nešvaistydamas laiko veltui užsiėmimų metu (mus mokė žvejoti) prigaudė žuvies, o likusi skilties dalis pririnko grybų padažui. O taip švedai turėjo "medžiagos" kalboms apie lietuvišką skautavimą bei jo virtuvės ypatumus.Užsiėmimas "Stovykla stovykloje" truko šiek tiek daugiau nei parą. Stovyklavietėje gavome visą reikiamą įrangą maisto ruošimui, palapinę bei programą. Atvykus į stovyklavietę apėmė labai keistas jausmas - tokio dar neturėjau. Pasijutau, kad iš stovyklos atvykau į stovyklavietę, kitaip tariant iš stovyklos "miesto" į stovyklavietę "kaimą". Labai geras jausmas. Aplinka buvo labai rami, vienu momentu pasirodė, kad Jamboree organizatoriai mums davė laisvą dieną pailsėti nuo stovyklinio šurmulio ir renginių gausos:) Tiesa, pagaliau turėjome tradicinį (lietuviams) vakaro laužą. Laužą su dainomis bei žaidimais.
Šią naktį turėsime užsiėmima pavadinimu "Dream", šiai akimirkai žinau tai, kad klaidžiosime po mišką atlikinėdami įvairias užduotis. Apie tai plačiau kitame laiške.Tiesa, galiausiai sulaukėme skautų iš Kongo DR. Jie sugebėjo atvykti tik sekmadienio naktį, vėluodami vėlavo dar parą. Kiek supratau iš jų kalbų buvo pasimetę trumpam tarp Kopenhagos ir Kristianstad miestų. Skautai labai malonūs tik, kad kalba prancūziškai - tenka bendrauti tarpininkaujant Liuksemburgo vadovui.

Tomas

2011.07.31

Tomas: Naujausios naujienos. Pagaliau turime savo delegacijos emblemas su "Auksiniu briedžiu". Jas Lietuvos delegacijai padovanojo brolis Henry Tan is Seišelių salų. Pagaliau pas mus į stovyklavietę atvyks žmonės iš Kongo. Skautai iš Kongo demokratines respublkos veluoja jau trečia diena, bet šiąnakt apie 3 valandą jie jau turetų pasirodyti. Lietuvos delegacija laukia jų su pastatytomis palapinėmis, hamburgeriais ir arbata. Uch...

Lietuvių delegacijos emblema


Svečiuose brolis Henry Tan iš Seišelių


Pastebėjimas: Bangladešo žmonės labai džiaugiasi kai lyja, jie abiem kojom šokinėja ir šaukia. Likusi stovykla lietumi nesidžiaugia, vaiksto susirietę ir kalena dantim. Kaip bebūtų šiandien apie 17.45 val. pasirodė saulė - visa stovykla vienu metu suriko iš nuostabos, net sutrikau. Pagalvojau, kad vėl koks Bear Grillsas leidziasi iš kokio sraigtasparnio.
Saulė gerai: pagaliau drabužiai sausi. Dar tenka pašokinėti per balas ar pabėgioti nuo lietaus, bet stovyklos tyrinėjimas tęsiasi, šiai dienai įveikta trečdalis WSJ.

Kenis: lnkėjimai. Mušu laipiojimo rekordus. Organizuoju girą - tikiuosi nesprogs... Tiesa, vaikai švedijoje pardavinėjami su 50% NUOLAIDA, apsimoka sukti verslą.2011.07.30

Stovyklos dalyviai siunčia linkėjimus ir kiekvienas dalinasi įspūdžiais:

Domas:
Atidarymas labai patiko, viskas labai gerai suplanuota, scena milziniska, jau nekalbant apie zmoniu minia, kai pasiziuri i kysanciu galvu "jura".Nesiau lietuvos veliava per scena, todel viskas atrode ispudingai. Kita diena prasidejo veiklos, kurios buvo irgi labai idomios. Mes dalyvavom uzsiemime "quest", begom per visokiausia kliutis, buvo idomu.. vakare susitikom su airiais bendrai vakarienei, kepem hamburgerius, nors jie ir nebuvo labai skanus.

Miglė: Stovykloje jau trečia diena kaip lyja - po mažu palapinės įgauna specifinį drėgmės ir pelėsio kvapą.. Stovyklą irgi atidarėme po lietumi masinio koncerto metu. Buvo tikrail wow - dainuoti ir šokti su keturiasdešimties tūkstančių minia, grojant Jamboree himnui. Visi aplink nustebę žiūrėjo į mus dvi šlapias mergaites, kurios klykė visa gerkle, kai į sceną buvo įnešama Lietuvos vėliava. Kas ta Lietuva šičia žino tikrai ne daug kas, užtat kaip smagu, kai kas nors pasako "yes, yes I know, where it is - near the Baltic sea."

Vienas iš užsiėmimų


Gabija D.: Per atidarymą su Domu nešėm vėliavą, bet viskas kažkaip per greit praėjo, nespėjau net susivokt, kol jau įstatėm vėliavą į jos vietą. ;D Labiausiai mum per visą minią rėkė harcerai (lenkų skautai iš Lietuvos. Jų čia net(!) 40 ;D) Nors turėjom masyvų atidarymo renginį, BET per jį neleido nei atsistot, nei pasitūsint - atsistoji, prieina IST "Please, sit down". Vakar buvo questas, bet nepalyginsi su Lietuviškom trasom, kai išeini visiškai purvinas ir drabužiai neatsiskalbia. Čia buvo tik šiaip trumpas prabėgimas.. ;D Dar tik 2 oficiali stovyklos diena, o dušai - tragedija. Įėjus supykina ir eit daugiau nebesinori (kabinoj voliojasi apatiniai, sienos "gauruotos" ir t.t ;D)., tikėkimės subcamp leader'is padarys tvarką ;D Vakar vakarieniavom su Airiais - kolkas vieni draugiškiausių čia sutiktų. Dar mus labai puola baisūs kirstukai, jie visur - po kilimėliais, lietapaltyje ir bet kur, kur jų mažiausiai norėtųsi. Pirmą naktį labai bijojom juos net paliest, dabar jau trečia diena - negailestingai traiškom juos kolos buteliu. ;D

"Emblemų dvikovos" - kas gaus geresnę?


Gabija Kuba:
Sveiki! Nežinau, kaip kitaip pavadinti šią stovyklą, kaip tik JĖGA :D Jaučiuosi labai laiminga, labai daug nerealių žmonių... Nors nuo stovyklos pradžios beveik visą laiką lijo,vistiek viskas labai super :) Vakar beveik visą dieną bendravome su airiais, buvo labai juokinga, nes ėjome prie UK vartų ir jie prašė iškelti airių vėliavą, o UK spyriojosi ir labai juokinga buvo klausyt kaip jie burbuliuoja ,, bloody irish people'' :D Liuksemburgą mokėm dainuoti lietuviškų sutartinių, jie labai džiaugėsi, kad jiem išėjo mum pritart :) Texasam patinka dalinti atributiką, tai prisirinkom jau :D Be to jie vakare buvo atėję į mūsų pastovyklę, nes patiko, kaip dainuojam. Tai planuojame jau vieną vakarą kartu. Kamera išsikrovė, nes per vieną dieną (atidarymą) prifilmavau žiauriai daug :D Bet pasikrausiu, tai bus tikrai geras filmas (tikiuos :) )
Nu iki :)

Tomas: vakar teko Bangladešo atstovus pamokyti šiuklinimo teorijos t.y. šiuksliname kiekvienas savo teritorijoje, o jei jau sumanei šiukšlinti pas kaimyną, būkite malonūs šiukšinkite jo šiukšlinėse (ir dar prieš tai surušiuokite). Nežinau ka jie su savo tom siukšlėmis buvo sumane, bet keliu mintį, jog jie taip nukariauja kaimyninius kraštus. Na, nieko, šį kartą atsimušėme - budžiu toliau!

2011.07.29 00:37
Brolis Tomas ir visa Lietuvių skautų delegacija siunčia linkėjimų iš Švedijos bei dalinasi šūsnimi nuotraukų!

Keli Tomo pastebėjimai:
- Atidarymas buvo super! Mus sveikino skautas astronautas tiesiai iš kosmoso, taip pat Didžiosios Britanijos skautų globėjas Bear Grylls, WOSM skautų šefas;
- Visi kabina lietuvių seses ir rodo kaip pavyzdžius, kaip turi atrodyti skautės - visiems patinka jų uniforminiai sijonai!
- Žmonių masės;
- Per stovyklos atidarymą sumušėme pakštelėjimo žandais rekordą! (įsivaizduokit, kai visi 40000 skautų įsikiša pirštą į burną ir ištraukdami išgirsta "pakšt"!)
- Šiandien vaikai eina į fizines užduotis...

Jauniausias dalyvis - Domas
Žaviosios lietuvių sesės


Atidarymo akimirkos
Laukite naujienų!