Kas Naujo?

Skautų naujienos

2011-07-28

Pirmieji gyvi įspūdžiai iš Jamboree Švedijoje!

Sveiki! Mūsų kelionė prasidėjo Klaipėdoje, kur buvome labai svetingai priimti skauto vyčio Viliaus Viktoravičiaus, 2013-aisiais vyksiančios Lietuvos skautų jubiliejinės stovyklos viršininko. Lipome į jo Bažnyčios bokštą apžiūrėti Klaipėdos miesto ir kelto, kurio kelsimės į Švediją.

Kelionė į stovyklą praėjo sėkmingai. Pasiekė Švediją, pusdienį praleidome Karlshamn miestelyje - pasivaikščiojome po apylinkes, pasirinkome trešnių. Pamatę taką, iš akies trumpinome kelią uolomis bei kalvomis atgal...

Kitą dieną praleidome Kristianstad miestelyje, po kurį jau kuris laikas siaučia skautai - mieste mirguliuoja uniformos, linksmi, švytintys veidai.

Į stovyklą iš miestelio mus perkėlė tik 2 val. nakties, kartu su dar 600 Švedijos skautų. Iš viso stovykloje laukiama 40 tūkst. dalyvių. Palyginimui šis skautų "miestelis" bus kokiais 5000 gyventojų didesnis už Telšius :)Šiandien ir rytoj numatomas įsikūrimas. Visa teritorija, kurią matome - ištisa palapinių, bokštų, stendų, įvairių vėliavų jūra, kurioje lyg maži vabalai mirguliuoja įvairaus amžiau skautai. Mes patys taip pat po truputį įsikūrinėjame stovyklavietę, kurioje gyvename su Liuksemburgo skautais ir taip pat laukiame sesių ir brolių iš Kongo.

Čia dalyvaujantiems Lietuvos kontingento atstovams vis dar sunku įsivaizduoti šios stovyklos mastą. Nesibaigia ir vis nauji įspūdžiai, o vis didėjantį pažinčių ratą sunku suvaldyti! Laukiame rytojaus atidarymo bei prasidėsiačios programos. Tokia stovykla - kaip koks laukinis žvėris, tikėkimės mums pavyks "jį" suvaldyti, spėti bėgti jo tempais ir išspausti visus 100% įspūdžių.

Linkėjimai,

Brolis Tomas

2011.07.28 00:30