Kas Naujo?

Skautų naujienos

2011-06-02

Kauno krašto skautai dalyvavo kariuomenės ir visuomenės šventėje

Ankstyvą šeštadienio rytą praeiviai Kauno senamiestyje galėjo išvysti uniformuotus skautus, kurie nešėsi didokus pušinius rąstelius. „Turbūt, šašlykus kepsite?“ klausinėjo praeiviai. Bet skautai šašlykų kepti neketino – pušiniai rąsteliai tam nelabai tinka. Skautai skubėjo įrengti pastovyklę Nemuno ir Neries santakoje, kur vyko respublikinė kariuomenės ir visuomenės šventė, organizuojama Lietuvos skautijos partnerių "Krašto apsaugos ministerijos". [img_id]36115[/img_id]

Greitai šalia NATO karinių sunkvežimių, malūnsparnių ir kitos karinės technikos iškilo vėliavos stulpas, ant kurio suplevėsavo Lietuvos skautijos vėliava, ir improvizuotoje pastovyklėje suskambėjo skautų dainos. Įsikūrėme šalia kitų organizacijų – kariuomenės draugų ir partnerių – ateitininkų federacijos, Lietuvos šaulių sąjungos, nacionalinio kraujo centro, karo istorijos klubų. Prasidėjus renginiui, sulaukėme daugybės svečių. Savo apsilankymu mus pagerbė pats Vytautas Didysis iš šventinės eisenos, susitikome su aukštais kariuomenės pareigūnais, kitų organizacijų atstovais. Pabendravome su dideliu būriu kauniečių, kurie galėjo iš pirmų lūpų išgirsti, kuo gi skautai užsiima, pasiklausyt skautiškų dainų, pamatyti nuotraukas iš įvairių skautiškų renginių. Praktiškai iš visų lankytojų išgirdome klausimą – „kaip mano vaikas galėtų tapti skautu“, todėl manome, kad pasirodėme įdomūs, patrauklūs ir gal būt - šiek tiek paslaptingi. Vasarai įsibėgėjus, ruošiamės dideliam naujų narių antplūdžiui Kauno krašte!

sktn., s.v. Giedrius VaitkūnasVeikla vykdoma įgyvendinant Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamą/dalinai finansuojamą projektą TAPK („Neformaliojo švietimo paslaugų rėmimo sistemos sukūrimas savivaldybėse"), kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.