Kas Naujo?

Skautų naujienos

2011-05-18

Trečioji Lietuvos skautijos gilvelininkų karta

Šį savaitgalį, gegužės 14–15 d., nuostabiame Aukštaitijos kampelyje (Veleikių kaime) įvyko baigiamoji jau trečiųjų [i]Medinių kauliukų[/i] (Gilvelio) mokymų Lietuvoje dalis.

Nuo nesibaigiančios liūties savaitgalio išvakarėse sodyboje, kurioje vyko mokymai, dingusi elektra neatbaidė kursų vadovų entuziazmo. O šeštadienį susirinkę dalyviai narsiai priėmė faktą, kad gali tekti nakvoti lauke.Tačiau skautams nebūna blogo oro – būna tik prarasta viltis ir netinkamas pasiruošimas. Todėl šeštadienio pavakarę juodus debesis suplėšę besileidžiančios saulės spinduliai sukvietė visus ant Veleikių piliakalnio, kur plazdant laužo liepsnai 9 Lietuvos skautijos vadovams buvo įteikti Gilvelio ženklai:

Tomui Rakovui (Lietuvos skautijos vyriausiajam skautininkui), Benitai Mincevičiūtei (Marijampolės/Kauno kr.), Ritai Mažeikaitei (Vilniaus kr.), Pavel Mikriukov (Utenos kr.), Linai Rinkauskaitei (Panevėžio kr.), Vilmai Skibiniauskaitei (Panevėžio kr.), Laurai Jankauskaitei-Jurevičienei (Kauno kr.), Sauliui Arlauskui (Alytaus kr.), Rositai Guzaitienei, Gilvelio stovyklą baigusiai 2004 m. (Marijampolės kr.). Gilvelio ženklai taip pat suteikti Alinai Akulič, šiuo metu gyvenančiai JAV.Tai jau tretieji Medinių kauliukų mokymai Lietuvoje. Pirmieji mokymai įvyko 2004–2005 m. Judrėnuose ir Rumšiškėse, o antrieji – 2007–2008 m. Šventojoje.

Šiuo metu Gilvelio dvasia ir ženklai jungia 30-ies Lietuvos skautijos vadovų šeimą iš Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Utenos, Vilniaus kraštų.Medinių kauliukų kursai pasauliniame skautų judėjime yra vadinami Gilvelio kursais. Tai skautų įkūrėjo – lordo Baden-Powell’io – sukurti, 1919 m. Gilvelio parke (Didžioji Britanija) įgyvendinti ir dabar jau daugelyje šalių organizuojami kursai, skirti suaugusiems žmonėms, skautų vadovams, jau turintiems skautavimo ir vadovavimo patirties bei norintiems tobulėti ir pasisemti skautiškos dvasios. Tai aukščiausio lygmens skautiškos patirties kursai suaugusiems žmonėms.

Gilvelio kursai kiekvienoje šalyje skiriasi – tai priklauso nuo tos šalies ypatumų, tačiau kursus baigę asmenys nešioja tuos pačius, vienodus visame pasaulyje Gilvelio ženklus: rusvos spalvos kaklaraištį, rudą pintą kaklaraiščio movą ir kauliukus, taip pat gauna registruotus kursų baigimo pažymėjimus.Mokymus įgyvendino Lietuvos gilvelininkai Gražina Kačergytė, Živilė Kubilienė, Dainius Urbanavičius, Vygantas Kiulkys, Gintautas Stulga bei kviestiniai Medinių kauliukų mokymų vadovai Carla Simoes (Portugalija) ir Kurt Jorgensen (Danija).

Back to Gilwell!