Kas Naujo?

Skautų naujienos

2011-04-01

Vilniaus centre atidarytas SKAUTŲ PLĖTROS CENTRAS!

Šiandien 10 val. buvo iškilmingai atidarytas Lietuvos skautijos „Skaisčio“ tunto valdomas Skautų plėtros centras. Atidaryme dalyvavo ir dovaną tuntiečiams įteikė LS vyriausias skautininkas, ilgametis „Skaisčio“ tunto narys Tomas Rakovas. [img_id]35870[/img_id]

„Man didelė garbė būti čia ir dalyvauti pirmojo Lietuvoje ir Europoje Skautų plėtros centro atidaryme. Žaviuosi jūsų išradingumu ir ryžtu – esate pavyzdys kitiems vienetams ne tik savo krašte, bet ir visame pasaulyje,“ – savo sveikinimo kalboje džiaugėsi Tomas Rakovas ir įteikė dovanų oranžinį dviratį, kuriuo galės naudotis centro darbuotojai.Centras yra skirtas skatinti skautiškų vienetų augimą pirmiausia Vilniuje, o vėliau ir visoje Lietuvoje. Tokia praktika yra viena iš pirmųjų Europos regione, todėl yra labai palaikoma WOSM.
Šiuo metu centre dirba 8 darbuotojai ir 3 savanoriai, dauguma darbuotojų – tunto vadijos nariai. Pasak tuntininkės pavaduotojos Giedrės Zurbaitės, įdarbinti vadovai, gaunantys atlyginimą, yra žymiai labiau motyvuoti atlikti visas savo pareigas. Be abejo, aktyvesni darbuotojai, gali tikėtis ir priedų.„Pastaruoju metu mums didelį rūpestį kėlė vaikų ir jaunimo laisvalaikio praleidimo tendencijos, tad ėmėme mąstyti, kaip prisitraukti daugiau narių, kad skautiškos idėjos galėtų tapti stipresne atsvara nenaudingam arba žalingam laisvalaikiui. Rašėme projektus, ieškojome rėmėjų – supratome, kad yra daug gerų ir neabejingų žmonių, mielai sutinkančių padėti turintiems gerų idėjų. Visiems jiems esame labai dėkingi už tai, kad turėjome galimybę atidaryti šį centrą,“ – pasakojo „Skaisčio“ tunto tuntininkė Greta Bingelytė.
Šiuo metu centre veikia biuras, įrengta posėdžių salė ir nedidelis pasitarimų kambarys. Patalpose yra kambariai sueigoms, virtuvė, kitos būtinos patalpos.

Šiuo metu baigiama įrengti laipiojimo sienelė, norintiems išsilaikyti alpinisto specialybę. Rūsyje numatyta įrengti baseiną.
„Įsivažiavus veiklai kviesime ir kitus vienetus naudotis mūsų turimu centru. Turime puikias sąlygas, kodėl turėtume nesidalinti su kitais?“ – šypsojosi tuntininkės pavaduotojas Donatas Marcinkus.Daugiau nuotraukų rasite „Skaisčio“ tunto profilyje socialiniame tinkle „Facebook“.

P.S. Tegu visi balandžio pirmosios pokštai kažkada tampa realybe!