Kas Naujo?

Skautų naujienos

2011-02-23

Pristatome suvažiavime vyksiančias darbo grupes

Susipažink su darbo grupėmis, kuriose galėsi dalyvauti suvažiavimo metu ir atsivežk savo idėjas bei mintis!

Darbo grupė „LS Stategija“

Strategiją turim. Kaip ją įgyvendinsime?

Praeitame LS vadovų suvažiavime patvirtinome mūsų organizacijos veiklos strategiją 2010-2015 metams.
Joje įvardijome pagrindinius savo veiklos prioritetus. Visa tai gali tapti tik tuščiais žodžiais, jei nesiimsime konkrečių veiksmų, neplanuosime veiklų tikslams pasiekti. Tam reikia pajungti mūsų visų vaizduotę, geriausias skautiškas mintis ir svajones.
Tai strateginio planavimo ir kūrybos grupė, kurioje siekiama iškelti konkrečių pasiūlymų tikslingai organizacijos veiklai ateityje.

Darbo grupė „Savanorytė“

Darbo grupėje numatoma:

- LiJOT pozicijos dėl Savanoriškos veiklos teisinio reglamentavimo pristatymas.
- Informavimas apie Savanorio pasą, diplomą (Europinė praktika).
- Diskusija apie savanorystės sutartį Lietuvos skautijoje: Kodėl svarbu savanorystės sutartį turėti, kokie „už“ ir „prieš“? Kokios pareigos ir teisės turėtų būti įtrauktos į sutartį? Kas dar be teisių ir pareigų sutartyje turėtų būti numatyta?

Darbo grupė "Lietuvos skautijos vadovo portretas"

LS vadovas – koks jis?
Brolis ar sesė?
Moka važiuoti dviračiu ir nerti ant galvos?
Kiek kartų yra perskaitęs “Skautybę berniukams”?
Eina kas mėnesį į žygį ir daro kas ryt mankštą?
Kiek kartų per gyvenimą yra davęs įžodį?

Į šiuos ir kitus klausimus, kurie padėtų pamatyti kaip šiandien atrodo LS vadovas ir kokį mes jį norėtume matyti po kelių metų žaisdami žaidimus atsakysime šioje darbo grupėje. Pamatykim save tokius, kokie iš tiesų esame!

Minčių sukėlimui - pernai vykdytos vadovų apklausos rezultatai
.
Lietuvos skautijos patyrusių skautų programa: kas veikia ir kas ne?

Patyrę skautai – tai viena reikliausių, išrankiausių ir gudriausių amžiaus grupių, ištroškusi nuotykių ir iššūkių. Kviečiame į ratą pasikalbėti apie tai, ką galime pasiūlyti jiems – labai norintiems užaugti patyrusiems skautams. Ar užtenka tokios programos, kokia yra dabar? O gal ji visai nėra įdomi patyrusiems skautams? Jei šiandien perrašytume patyrusių skautų programą, ką paliktumėte ir ko atsisakytumėte?

--
Lietuvos skautijos Taryba