Kas Naujo?

Skautų naujienos

2010-12-06

Nauja metodinių priemonių serija "Į pagalbą vadovui"

Lietuvos skautijoje yra daugiau nei 300 suaugusių žmonių - savanorių. Kiekvienas savanoris yra labai svarbus kokybiškam skautiško judėjimo augimui, todėl pradedame naują metodinių priemonių seriją "Į pagalbą vadovui".

Jos tikslas - padėti vienetų vadovams efektyviau dirbti su šalia esančiais suaugusiais savanoriais. Draugininkai paprastai be pavaduotojo savo komandoje turi dar kelis skilčių globėjus. Tuntininkai ir kraštų seniūnai rūpinasi ne tik oficialias pareigas turinčiais vadovais, bet ir savanoriais, kurie prie skautiškos veiklos prisijungia pagal savo galimybes. Juk savanoriais yra kiekvienas Jaunimo programoje nebedalyvaujantis skautas vytis ar vyr. skautė, ką jau bekalbėt apie gausias suaugusių skautybėje ir skautininkų gretas!

Kaip rūpinamės kiekvienu vilkiuku, skautu ir patyrusiu skautu, taip, o gal net ir šiek tiek labiau reikia rūpintis kiekvienu mūsų suaugusiuoju. Pirmosiose trijose pagalbinėse paruoštukėse rasite:

Nr. 1 Naujų vadovų pritraukimas Kur rasti naujų žmonių? Dar svarbiau: ką daryti juos radus?

Nr. 2 Vadovų palaikymas Kaip rūpintis jau turimais vadovais? Viskas apie tai, kada pagirti, o kada - paklausti kaip sekasi.

Nr. 3. Vadovų skatinimas Nors kiekvienam mūsų didžiausia padėka - laimingos skautų akys, kartais reikia ir didesnių paskatinimų. Akimirkoms, kai trūksta įkvėpimo - paprastas būdų pasakyti "AČIŪ!" sąrašas.

Labai laukiame Jūsų nuomonių apie tokių metodinių priemonių naudą ir reikalingumą. Taip pat, kviečiame visus dalintis savo gerosiomis patirtimis. Galbūt per savo vadovavimo patirtį esate išmokę puikių dalykų, kurių kiti dar neatrado?

Norintiems daugiau sužinoti apie darbą su savanoriais, siūlome puikų Jungtinės Karalystės skautų resursų rinkinį.