Kas Naujo?

Skautų naujienos

2010-11-21

Mokymų vedėjai + Ispanijos saulė = ?

Rugsėjo mėnesį, prasidedant rudeniniams darbams, susidėjau vasarinius rūbus į lagaminą ir patraukiau savaitgaliui į Ispaniją. Tuo pačiu metu, galbūt keliomis valandomis anksčiau ar vėliau, Portugalijoje ir Švedijoje, Čekijoje ir Prancūzijoje – visoje Europoje nuo Rytų iki Vakarų, nuo Šiaurės iki Pietų, – lagaminus krovėsi dar apie 50 mokymų skyrių vedėjų ir mokymų vadovų.

Saulėtą rugsėjo 17-osios dieną susitikome Madrido pašonėje prisiglaudusiame Guadarrama miestelyje, kur mūsų jau laukė tradicija tapusio renginio – Mokymų skyrių vedėjų susitikimo – organizatoriai.Dabar prisimindama ten praleistą laiką negaliu patikėti, kad renginys truko vos pusantros dienos – sukaupti tiek gerų emocijų, patirčių ir idėjų kartais prireikia ne vienos savaitės. Tad per tą trumpą laiką susipažinome, daug bendravome, mokėmės, dalijomės patirtimis ir idėjomis.

O žmonės susirinko labai skirtingi ir įdomus. Gyvenimiškos patirties sukaupęs žilagalvis kiprietis, verslo, projektų, strateginių planų, tačiau kartu ir skautiškų darbų sūkuriuose gyvenantis belgas, jaunas entuziastingas šveicaras ar žinias atnaujinantis danas mokymų vedėjas – visi kartu, kiekvienas besimokantis vienas iš kito.Pusantros dienos, nuo ryto iki vakaro, užsiėmimų metu ir laisvą minutę netilo kalbos apie tai, kaip suaugusieji mokosi, kaip įvertinti mokymų efektyvumą, kokios egzistuoja mokymų finansavimo galimybės, kaip kam sekasi atnaujinti mokymų sistemas, kaip padėti suaugusiam žmogui kurti savo mokymosi kelią, kaip pasiekti oficialų skautiškų mokymų pripažinimą, ko ir kaip mokyti naujus mokymų vadovus ir t. t. Turbūt būtų sudėtinga rasti su mokymais susijusią temą, kuri kokioje nors darbo grupelėje ar apskritai vakarieniaujant nebūtų pagvildenta. Na, su mokymais susijusioms temoms buvo skirtas beveik visas laikas. Beveik. Nes dar spėjome suskaičiuoti, kiek kartų kurioje šalyje sveikinantis reikia pasibučiuoti (2–3 Prancūzijoje, priklausomai nuo regiono, bet net nebandykite pasisveikindami bučiuotis Vokietijoje!) bei išsiaiškinome, kad Islandijoje auga bananai!

Ir, žinoma, įdomusis momentas kalbant su skautu iš Nyderlandų – kokią temą mes beplėtojome, vis susidarydavo įspūdis, kad belgai jau dešimčia žingsnių priekyje. Apgalvoję ir sukūrę krūvą sistemų ir sprendžiantys problemas, apie kurias mes galėsime kalbėtis tik po kelerių metų, įveikę dabartines kliūtis. Tad vedama smalsumo priėjau prie vieno iš belgų:

– Štai, apie ką mes bekalbėtume, susidaro įspūdis, kad visais klausimais jūs labai pažengę. Esate susikūrę ir mokymų sistemą, ir įvertinimo sistemą, ir daugybę kitų sistemų. Vis dėlto tobulumui ribų nėra, visada egzistuoja spręstina problema... Tad kokia ji šiuo metu?

Belgas pažvelgė į mane, nusišypsojo ir pasakė:

– Įgyvendinimas.

:)Tinklalapis, skirtas renginiui: http://eurotrain.scouthub.org/

Mokymų skyriaus vedėja vyr. sk. Simona Klumbytė