Kas Naujo?

Skautų naujienos

2010-08-23

Šimtas zuikių susirinko, net žalia girelė linko...

[b]...pakalbėję, pasitarę, jie mokyklą atidarė[/b] Visą vasarą lakstę po pievas ir kartu su skautais gaudę drugelius Lietuvos skautijos vadovai pajuto artėjantį rudenį ir į sąskrydį susirinko bandydami bent atrodyti rimtais. [img_id]34423[/img_id]

Ir zuikienė nuo Vyžūnų leido mokslan savo sūnų

Šeštadienį iš pat ryto plačiai atmerktomis ir nelabai akytėmis skubėjo į mokslus.Pasiskirstę skiltimis vadovai visą dieną mokėsi, diskutavo, šnekučiavosi, dalijosi ir kitais būdais sėmėsi iš akademijos žinių bei įkvėpimo. Net ir sekmadienį, vos sulaukę, kada saulė ims dangum ritinėtis, gausus mokslo ištroškusių vadovų būrys skubėjo į pamokas.Skautiškoje bibliotekoje visą savaitgalį buvo galima susipažinti su medžiagos vadovams gausybe, pavartyti dominančias knygas ir pasisemti iš jų naujų idėjų.

Siuvo kelnes ir liemenę, o liemenėje – kišenę

Pro žvitrias sąskrydžio dalyvių akis nepraslydo trys keistai pasidabinę jaunuoliai. Sklinda gandas, kad vėlų penktadienio vakarą Tarybai buvo pristatyti naujieji uniformų pavyzdžiai. Net ir po sėkmingo patvirtinimo modeliai nenorėjo mesti uniformų į šoną – jos taip tiko ir patiko, kad buvo dėvėtos visą savaitgalį.Visą dieną vakar šoko ir skaityti neišmoko

Kaip tikri studentai, sąskrydžio dalyviai šventai laikėsi vienos taisyklės: „mokykis smarkiai, linksminkis dar smarkiau". Buvo ir kibinų, ir skautiškas laužas, ir komendanto kepsneliai, ir lauko kinas, ir vandens dviračiai, ir romantiški pasiirstymai valtele po ežerą... Sunkiai tilo dainos ir šnekos vakarais. Juk sąskrydis – tik vieną kartą per metus! Negali išvažiuot iš jo nepasiėmęs visko, kas geriausia.Zuikis mokosi gerai, pasakyk – kaip tu darai?

Studentų džiaugsmui, akademijoje niekas pažymių nerašė ir egzaminų laikyti nereikėjo. Tokie jau to neformaliojo ugdymo privalumai. Vis dėl to buvo nepraleista proga įvertinti vienus ar kitus vadovus.

Šeštadienio rytą buvo padėkota visiems šios vasaros stovyklų viršininkams. „Baltic Jamboree "stovyklos viršininkui Justinui Janulevičiui nuskilo labiausiai – jam buvo įteiktas kelialapis į Pasaulio skautų Jamboree Švedijoje.

Sutemus prie žalio laužo susirinko gausi skautininkų šeima. Tą vakarą paskautininkio laipsnius gavo ir skautininkų įžodžius davė net aštuoni mūsų vadovai.

Dar gandų

Sako, Mokymų skyrius nuo šiol vadovus nuolat kvies į tokio pobūdžio akademijas. Jos vyks kelis kartus per metus ir bus galima rinktis daugybę įvairių mokymų. Reikia tik šiek tiek kantrybės, geranoriškumo ir visų aktyvumo, kad ši mokymų sistema stotų į vėžes ir kiekvienas galėtume nuolat pildyti savo žinių bagažą.Hip valio sąskrydžio dalyviams, organizatoriams ir lektoriams!

Renginį iš dalies parėmė Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos („Jaunimo organizacijų potencialo plėtojimo ir institucinės paramos“ programa).--
Lietuvos skautijos Ryšių su visuomene skyriaus informacija