Kas Naujo?

Skautų naujienos

2010-04-26

Skautiškos Jurginės: kartu, vėl visi kartu!

Balandžio 24 d. pirmąkart Panevėžyje sušurmuliavo tradiciškos skautiškos Jurginės!Iš beveik visų Lietuvos skautijos kraštų atvyko apie 450 skautų!Iš pat ryto broliai ir sesės rinkosi į Kristaus Karaliaus katedrą į Šv. Mišias, kurias aukojo Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas. Po mišių skautai buvo paraginti dalyvauti Lietuvos jaunimo dienose, kurios birželio 26–27 d. taip pat vyks Panevėžyje.

Čaižant gan nepavasariškam lietui ir nuotaiką keliant pučiamųjų orkestrui skautų eisenos „gyvatėlė“ nuvinguriavo Laisvės aikštės link.

Rikiuotėje susiskaičiavom, pasišūkavom, džiaugėmės pasveikinti vyriausiosios skautininkės Rasos Dumčiūtės, Panevėžio miesto mero Vitalijaus Satkevičiaus bei Panevėžio skautų dvasios tėvo Simo Maskvyčio.

Vėliau Skaistakalnio parke papietavome ir puolėme organizuotis skautiško rekordo – „susikibusių skautų gyvatėlės“! Ne juokai – išsilankstė net 459,63 metro! Gera susikibus jausti mūsų visų vienybę...Atsidūrus Aukštaitijos sostinėje – būtina ją pažinti! Jaunesnieji skautai patraukė į Lėlių vežimo teatrą, kur jiems buvo papasakota apie lėles, taip pat Vežimo teatro istorija. Vilkiukai, pasidalinkite įspūdžiais komentaruose ;)

Skautai ir patyrę skautai nardė po Skaistakalnio parką ir miesto gatvėmis, ieškodami „punktų“, kuriuos organizavo kitos miesto jaunimo organizacijos. Tariame AČIŪ Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungai „Apskritasis stalas“ (PAS), kad prisidėjo organizuodami šventę skautams.Tuo tarpu skautų vadovai džiaugėsi galėdami apsilankyti Tautodailės muziejuje.

Vakarop metas visiems susirinkti į skautišką laužą – vakaronę. Trypė oi trypė maži ir dideli drauge su ansambliu „Raskila“ mokydamiesi liaudiškų šokių ir žaidimų.

Skautiškų Jurginių šurmulys tarsi Užgavėnių triukšmadariai galutinai išvarė „žiemą iš kiemo“ – dienos lietūs, vėjai ir sniegai nurimo, kyštelėjo saulė, skelbdama, kad išties skautams metas į gamtą, metas į žygius ir stovyklas.Nuotraukos: Mariaus Pozniakovo, Solveigos Lizdenienės, Vlado Izdunio

Renginį iš dalies parėmė Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos („Jaunimo organizacijų potencialo plėtojimo ir institucinės paramos“ programa).