2010-03-09

Kur slepiasi žinios? (Atnaujinta)

Artėjant rudeniui - papildytas naudingų informacijos šaltinių sąrašas. Gal ir tu žinai kokią gerą žinių slėptuvę?

1. Oficiali Lietuvos skautijos svetainė www.scout.lt

Šios svetainės dokumentų skiltyje yra naujausios organizacijos nuostatų redakcijos, kiti kiekvienam vadovui naudingi oficialūs dokumentai.

2. Naudinga žinoti

Jei www.scout.lt dokumentai skirti vadovams, tai šioje skautatinklio skiltyje yra kaupiami straipsneliai, naudingi kiekvienam skautukui. Manai, kad kažko trūksta? Būtų puiku, jei papildytum šią skiltį savo paruoštais straipsniais!

3. Lietuvos skautijos el. leidinių bibliotekėlė

Čia galite patogiai skaityti LS leidinius elektroniniu formatu. Kol kas leidinių nėra gausu, tačiau ateityje jų tikrai daugės. Neišeina parsisiųsti norimo dokumento? Rašyk press@skautai.lt ir gausi jį tiesiai į paštą!

4. Pasaulio skautų organizacijos (WOSM) el. biblioteka

Gerai skaitai anglų ar prancūzų kalbomis? Šioje bibliotekoje gausu leidinių, praversiančių kiekvienam vadovui. Tai ir metodikos darbui su skirtingomis amžiaus grupėmis, ir patarimai veiklai konkrečiose srityse (ekologija, dvasinė programa, taika, lyčių lygybė).

5. Virtualios bibliotekos svetainė

Tarpukariu Lietuvoje buvo leidžiama daug skautiškos spaudos. Ši biblioteka turi didelį „Skautų aido" ir kitų leidinių archyvą.

6. Gyvosios bibliotekos

Vilniaus skautų centre, Kauno skautų name ir, greičiausiai, tavo vieneto būkle yra skautiška biblioteka su tikromis knygomis. Jas žymiai maloniau vartyti nei elektronines! Jei pritrūko idėjų sueigai – tokia biblioteka tikrai padės.

7. Lietuvos skautijos išleistos knygos

Lietuvos skautija kasmet išleidžia bent po vieną skautišką knygą. Jas galima įsigyti visų nacionalinių renginių metu, taip pat kreipusis į psktn. sk. v. Martyną Mikelionį.
el. p. m_marchius@yahoo.com
mob. nr. 8 674 54052

8. Internetinė skautiškų knygų biblioteka

Įėjus į šią svetainę pasitinka įspėjimas: „Atsargiai! Medžiaga, saugoma šioje svetainėje, gali pagerinti jūsų skautų programos kokybę. Naudokite atsargiai."
Jei gerai skaitai anglų kalba, čia rasi daugybę B. P. knygų ir kitų labai naudingų skautiškų leidinių.

9. Skautų aido archyvas

Jau metus leidžiamo "Skautų aido" numerius gali rasti "Naudinga žinoti" skiltyje skautatinklyje ir elektroninėje skautijos bibliotekoje.

10. s. Gintaro Plačo "Skilčių sistema"

Viskas, ką skiltininkas turi žinoti apie skiltį - šioje knygoje. Vien ko verti puikūs komiksai!

11. Vadovės užrašai

Lietuvių skaučių seserijos "Vadovės užrašų" rinkinys.

12.Europos skautų elektroninis laikraštis

Ką žinai apie Europos skautus? Laisvalaikiu paskaitinėk jų leidžiamą el. laikraštį - tikrai sužinosi daug naujų dalykų!

13.Visagino skautų biblioteka

Dar vienas naudingų nuorodų rinkinys. Ypač bus naudingas skaitantiems rusų kalba.

14. Anglijos skautų žurnalas

Kartą per du mėnesius išeinantis Anglijos skautų žurnalas visada sudomina numerio tema, taip pat tai puiki galimybė susipažinti su šiandieniniu skautavimu Anglijoje. Dėmesio verti ir žurnalo priedai skirtingų amžiaus grupių vadovams.

15. Petro Jurgėlos "Pirmieji skauto žingsneliai"

Pirmuosius skautavimo Lietuvoje dešimtmečius šis Jurgėlos rašinys buvo ne tik pirmoji, bet ir bene vienintėlė pagalbinė medžiaga vadovui. Išspausdinta 1920 metais jubiliejiniame "Ateities" numeryje.

Kažko nepaminėjome?

Pasiūlyk nuorodą komentaruose su trumpu aprašymu – įdėsime ją į šį sąrašą.

Nerandi reikiamos informacijos?

Parašyk užklausą info@skautai.lt – jei tik tokia informacija egzistuoja, ja bus pasidalinta.

Domėkimės, ieškokime, atraskime ir būkime žinančiais!

Ryšių su visuomene skyriaus informacija