Kas Naujo?

Skautų naujienos

2009-05-18

„LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO DAINOS 1009–2009“: prisidėk ir tu!

Žinoma, skautai dainuoja gražiausiai. Visgi šį sykį leiskime padainuoti kitiems ir savas dainas niūniuoti keliaukime į gražiausią Lietuvos pajūrį. Ką ten veiksime? Rinksime baltų auksą – gintarą.

Idėja:

Visų laikų gražiausios Lietuvos autorių bei atlikėjų dainos bus sudėtos į muzikinį diską „Lietuvos Tūkstantmečio Dainos“, tapsiantį geriausiu Lietuvos tūkstantmečio dainų rinkiniu, o 2009 m. birželio 26–liepos 11 dienomis pagrindine tūkstantmečio tautiečių susitikimo vieta – „Meeting Point“ – bus skelbiamas Vilniaus mokytojų namų kiemelis. Gyvo garso koncertuose bus laukiami lietuviškos muzikos atlikėjai ir gerbėjai, pasaulio lietuviai ir šalies svečiai.

Kuo čia dėti skautai?

Projekto organizatoriai kviečia skautus tapti idėjos rėmėjais ir Lietuvos pajūryje surengti gintarų rinkimo akciją. Surinkti gintarai bus pridedami prie „Lietuvos Tūkstantmečio Dainų“ diskų ir keliaus į po visą pasaulį pasklidusių lietuvių namus.
Akcija prasidės ekskursija gegužės 22 d., penktadieni, 17 val. Susitikimo vieta: Giruliai, autobusų stotelė (prieš kylant į kalną) – patariama rinktis 16.50. Detalesnė informacija telefonu 8 686 76817, el.paštu joana.grigaliuniene@gmail.com. Ekskursijos metu sužinosite apie gintaro atsiradimą bei jo savybes. Jums bus atskleisti gintaro gaudymo bei rinkimo ypatumai. Drąsiausieji galės graibštu išbandyti savo jėgas jūros bangose.

Aktyviausiems akcijos dalyviams dovanojami 2 kelialapiai į Baltic Jamboree „Amberway” (tiems, kam 2010 m. rugpjūtį bus ne mažiau kaip 12 metų), taip pat 1 kelialapis vadovui. (http://balticjam2010.wordpress.com/about/)

Projekto tikslas:

Prisidėti prie Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimo ir, puoselėjant lietuvišką dvasią, išleisti unikalų Lietuvos dainų kompaktinį diską bei surengti tūkstantmečio dainų koncertų maratoną.

Projekto dalyviai: (Tūkstantmečio dainų atlikėjai)

Eurika Masytė, „Bix”, „Skamp”, „In culto”, „Tabami”, „Biplan”, Veronika Povilionienė, „Rebelheart”, „Saulės kliošas”, „Bitės”, „Katedra”, „Skylė” su Aiste Smilgevičiūte, „Jonis”, „Žalvarinis”, „Skrudulai” ir kiti (sąrašas pildomas).

Prisidėk surasdamas savo gintarą ir tu!