Kas Naujo?

Skautų naujienos

2009-05-16

Dizaino savaitės metu oro skautai pristatė savo sklandytuvą

Dizaino savaitės metu Vilniuje gegužės 15 d, neinstitucinėje mobilioje „Galerijoje Gaidys“ buvo pristatytas tarpdisciplininis meno projektas DISTANCIJA. Tapytojos Kristinos Ališauskaitės tapybos darbai ir lietuviškos aviacijos dizaino istorijos fragmentai. Parodos organizatoriai kvietė diskutuoti apie DISTANCIJĄ, kuri savyje talpina ir fizinį atstumą, ir žmonių susvetimėjimą, požiūrį į save bei į aplinką.

Įtaigūs Kristinos Ališauskaitės darbai – magiškojo realizmo estetiką primenantys kūriniai aktualizuoja Tomo Metzingerio, Alberto Kamiu eksploatuotas temas – susvetimėjimą, godumą, vartotojiškumą ir kitas materialistinių vertybių išdavas. Aviacija ir skrydis artimas šios parodos koncepcijai, nes apima daugelį distancijų: beribę erdvę, aukštį, greitį, galimybę įveikti atstumą per labai trumpa laiką.Dalyvauti šiame renginyje buvo pakviesta Antano Arbačiausko oro skautų draugovė, kuri pristatė savo turimą lietuvių aviacijos inžinierių sukurtą mokomąjį sklandytuvą LAK – 16, kuris išraiškingai įsikomponavo laikinoje galerijoje naujai įrengtoje loftų erdvėje.

Šią parodą galima aplankyti iki gegužės 17 dienos, T. Ševčenkos g. 16A.

A. Arbačiausko oro skautų draugovės draugininkas
s.v. Vainius Pilkauskas