Kas Naujo?

Skautų naujienos

2009-04-10

Velykos jau čia pat!

Praėjusį ketvirtadienį Vilniaus kr. Kernavės t. Jorės vyr. skaučių būrelio sesutės Alina ir Loreta lankėsi Kaišiadorių savivaldybėje, Koncepto kaime įsikūrusioje „SOS Vaikų" ekologinėje kaimo sodyboje.

LPF VISOS LIETUVOS VAIKAI įkurtas 1989 m. privačia Elenos Kubilienės iniciatyva, siekiant įgyvendinti svajonę - skirti savo gyvenimą beglobiams vaikams ir per ilgą laiko tarpą subrandinta
apsaugomosios-auklėjamosios sistemos (sudarant sąlygas, artimas gyvenimui šeimoje) vizija, remiantis užsienio šalių analogiškų organizacijų veikla.Sodyboje jaunąsias sesutes jau pasitiko būrys vaikų ir jų auklėtoja Rita. „Vaikai vienas per kitą klausinėjo, kas mes esame, ką darome, ką parodysime ir ko juos pamokysime. Tiesa, skautai Koncepto kaimo gyventojams nebuvo naujiena, kai kuriems net teko dalyvauti vasaros stovykloje, todėl daug pasakoti ir aiškinti kaklaraiščių reikšmę neteko. Visiems buvo daug smagiau kartu su mumis pažaisti skautiškus žaidimus, o svarbiausia - pasigaminti velykinį margutį bei papuošti Velykų medį."Sesutės Alina ir Loreta visiems susirinkusiems vaikams papasakojo apie Velykas, jų reikšmę, margučių marginimo būdus ir pamokė marginti kiaušinius vašku, kartu su mažaisiais „sodino" medį ir jį puošė ką tik vietoje pagamintais velykiniais zuikučiais, kiaušiniais bei paukščiukais.


„Smagu buvo stebėti vaikus, kūrybingai dažančius kiaušinius,
traukiančius juos iš karšto puodo, kruopščiai gramdančius vašką, o svarbiausia besidžiaugiančius savo darbu." Vaikų sodybos darbuotojai taip pat džiaugėsi skaučių apsilankymu ir kvietė sugrįžti.Skautai ten laukiami!

Vilniaus kr. Kernavės t. Jorės vyr. skaučių b. sesutės Alina ir Loreta