Kas Naujo?

Skautų naujienos

2009-03-31

Portugalija. 6-asis Jaunimo ir suaugusiųjų resursų forumas. „Afterforumas“ Lietuvoje.

Ačiū Lietuvos skautijai, kuri nusprendė, kad verta paprašyti WOSM Europos regiono pagalbos ir pasiųsti kokį nors gyvą skautą į Portugaliją. Taip atsiradau renginyje, kuriame niekada nebuvau ir nežinau, kas važiuodavo anksčiau, nes minčių ir mokymosi formų ten apstu.

Visų pirma, tai labai kompetentingi organizatoriai iš WOSM Europos regiono centrinės būstinės bei dirbantys papildomuose padaliniuose, pvz., Gražina Kačergytė, taip pat kiti dalyviai, atstovavę daugiau kaip 20 šalių, ir sesė Eglė Paulauskaitė, kuri nusprendė pagelbėti savanoriškai. Ji Portugalijoje studijuoja pagal „Erasmus" programą. Darbo grupelėje, kuriai aš priklausiau, buvo ir WOSM Afrikos regiono biuro atstovas Jim, atsakingas už jaunimo programos įgyvendinimą.Per 4 dienas pasisėmiau daug, nes kiekvienam dalyviui buvo sudarytos sąlygos augti bent keliomis krytimis. Pasirinkau dirbti „Cooperativa" (projektinė skiltis) darbo grupelėje „Dvasinė dimenesija skautų organizacijoje“, kurioje pagal WOSM metodą ir misiją išdirbome įdomų modelį, labai tinkantį ir Lietuvos skautijai, kuri remiasi daugiausiai ne dvasiniu, bet religiniu ugdymo metodu.

Sužinojau, kaip nario mokestis dar įtaką judėjimui. Didžiausiu akibrokštu tapo Turkijos Medinių kauliukų modelis – ten neprileidžia prie kursų, jeigu neturi aukštojo išsilavinimo, nekalbant apie metų cenzą. Tuo tarpu Prancūzijoje, Medinių kauliukų kursai yra pripažįstami Vyriausybės ir oficialiai laikomi pedagogine kvalifikacija.

Įspūdingas buvo ir „organizacijos žudymo“ užsiėmimas, kurio uždavinys buvo ne išsaugoti skautų organizaciją, bet ją kuo greičiau sunaikinti – pamačiau, kaip mes daugelį metų „kenkėme“ judėjimui.

Jau sakysite, kad mūsų uniforma yra galutinė, bet, deja, – turiu keletą esminių skautų uniformos patobulinimo idėjų.

Visi, kuriems įdomu, kaip galima būtų pakeisti organizaciją, kad ji tarp jaunimo būtų lyderiaujančiu judėjimu, kviečiu atvirai diskusijai į Afterforumą Klaipėdos skautų būkle, Vilties g. 6. Afterforumas vyks balandžio 18 d. 12–19 val. Po jo – laisva programa. Nakvynė būkle.

Registruotis į renginuką privaloma iki balandžio 16 d., nes noriu žinoti dalyvių skaičių. Registruokitės atsiuntę žinutę adresu skautas@takas.lt.

Jūsų,
Dao