Kas Naujo?

Skautų naujienos

2009-03-16

LiJOT Žiemos forumas Dubingiuose

Kovo 5–8 dienomis Dubingiuose vyko Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) Žiemos forumas. Jame dalyvavo Lietuvos skautijos vyr. skautininkė Rasa Dumčiūtė ir Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Jorė Astrauskaitė.

Rasa visą savaitgalį gilinosi į organizacijos strategijos, veiklos planavimo ir įgyvendinimo temas. „LiJOT forume dalyvavau pirmą kartą, tad man buvo įdomu ir darbas pasirinktoje grupėje, ir neformalus bendravimas su jaunimo organizacijų lyderiais, ir renginio idėja. Ne per seniausiai ėmusis vyr.skautininkės pareigų buvo ne tik naudinga, bet ir smagu dar labiau praplėsti akiratį, pažinti kitų organizacijų specifiką, apsikeisti kontaktais su jų atstovais. Darbo grupei apie organizacijų strategiją vadovavo patyręs lektorius Mindaugas Kiznis. Jo profesionalumas ir susikūrusi darbingai kūrybinga atmosfera leido nesunkiai perprasti pagrindinius principus, kaip kuriama strategija, kodėl ji gyvybiškai būtina kiekvienai organizacijai. Lietuvos skautijos strategija kurta 2004 m. (penkeriems metams). Ji buvo kasmet peržiūrima, tačiau 2009 m. reikės kurtis naują, galiosiančią 2010–2015 m. Forume supratau, kad laukia sunkokas, tačiau labai įdomus ir demokratiškas procesas."

Organizacijos komunikacijos procesais ir viešaisiais ryšiais domėjosi Jorė: „Pirmosiomis forumo dienomis diskusija darbo grupėje vyko konsultacijos forma – dalijomės būdais spręsti organizacijose kylančias problemas, gavome daugybę iš pirmo žvilgsnio paprastų, bet labai naudingų kasdieninėje veikloje patarimų. Svarbiausia, kad diskusijų metu gimė daugybė puikių idėjų, kurias reikės būtinai įgyvendinti! Šeštadienį mūsų laukė šiek tiek mistiška videotreniruotė. Prieš kamerą atlikę tam tikras užduotis, aptarėme ne tik savo ir grupės kolegų kalbas, bet ir analizavome kūno kalbą. Be galo įdomu stebėti, kaip, išgirdusi nepatogų klausimą, nejučia žengi žingsnį atgal, o norėdama įtikinti, savo žodžius papildai atitinkamais rankų gestais. Sekmadienį laukė ne ką mažiau įdomi dalis – mokėmės etiketo paslapčių. Dabar nepasimestume, net jei pati Anglijos karalienė pakviestų pietų!"

Tarp darbo grupių kiekvieną dieną vykdavo bendros sesijos, kurių metu buvo skaitomi pranešimai apie individų laisvę, jaunimo politikos padėtį Lietuvoje ir neseniai atliktus pilietiškumo indekso šalyje tyrimus.

Po įtemptų dienos darbų forumo dalyviai rinkdavosi į vakaro programą, kuri buvo ne ką mažiau įdomi. Ketvirtadienio vakarą žiūrėjome filmą „Misija Sibiras". Buvo labai įdomu įvertinti filmą iš skautiškosios pusės: smalsu, kaip grupės vadovas sugebėjo kelionės metu neišsipurvinti šviesių džinsų, stebėjomės, kaip buvo įmanoma visus misijos kilometrus nešti puodą rankose ir nesugalvoti patogesnių būdų.

Pentadienio vakarą susirinkome į „Protmūšį". Komandos, kuriose dalyvavo skautės, pateko į laimėtojų trejetuką! Šeštadienį vyko stalo žaidimų vakaras, kurį forumo dalyvės puikiai praleido žaisdamos „Alias".

Savaitgalis, nors ir labai intensyvus, buvo tikrai naudingas!