Kas Naujo?

Skautų naujienos

2009-01-12

Sausio 13-oji -Laisvės gynėjų diena

[i]"Laisvė – pirmasis ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis" [/i]

Šiemet Lietuvoje 18-ąjį kartą minima Laisvės gynėjų dieną, skirta 1991-ųjų sausio 13 dienos aukoms atminti. Skautai yra kviečiami pagerbti žmones kovojusius už Lietuvos laisvę ir prisidėti prie įvairiuose miestuose vykstančių renginių.

Vilnius

Sausio 13 d. 8–8.05 val.
Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kviečia Lietuvos mokyklas dalyvauti pilietinėje akcijoje ,,Atmintis gyva, nes liudija“. Mokyklose prie kiekvieno lango mokiniai kartu su mokytojais uždega žvakes. Po atminimo akcijos pirmos pamokos metu siūloma mokytojams ir mokiniams pasidalyti mintimis apie Sausio 13-osios dienos paminėjimo reikšmę

Sausio 13 d. 10.30 val.
Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rūmų uždegamas atminimo laužas

Sausio 13 d. 11 val.
Iškilmingas Lietuvos Respublikos Seimo posėdis laisvės gynėjų dienai paminėti

Sausio 13 d. 11.15–13 val.
Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose – atvirų durų valandos

Sausio 13 d. 12 val.
Nepriklausomybės aikštėje – Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija

Sausio 13 d. 13.30 val.
Antakalnio kapinėse – Sausio 13-osios aukų pagerbimas

Sausio 13 d. 15 val.
Lietuvos Respublikos Seimo vadovybės susitikimas su nukentėjusiais per Sausio 13-ąją ir žuvusiųjų giminėmis

Sausio 13 d. 17.30 val.
Vilniaus arkikatedroje bazilikoje – šv. Mišios


Kaunas

Sausio 13 d. 8 val.
Tito Masiulio jaunimo mokykloje – pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

Sausio 13 d. 8.30 val.
Tito Masiulio jaunimo mokykloje – Lietuvos valstybės himnas. Mokyklos direktoriaus žodis. Išlydimi mokiniai, važiuojantys padėti gėlių ant Tito Masiulio kapo. Filmo fragmentų apie Sausio 13-ąją peržiūra

Sausio 13 d. 8.50 val.
Tito Masiulio jaunimo mokykloje – mokinių kūrybinis konkursas „Mano mintys apie sausio 13-ąją“

Sausio 13 d. 11 val.
Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje – šv. Mišios už žuvusiuosius

Sausio 13 d. 12 val.
Nuo Kristaus Prisikėlimo bažnyčios išvyksta autobusai prie Tito Masiulio kapo Petrašiūnų kapinėse ir prie Juozo Vaidoto kapo Romainių kapinėse

Sausio 13 d. 12.30 val.
Kauno technologijos universiteto Telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto rūmuose bus pagerbti buvę KTU studentai Virginijus Druskis ir Rimantas Juknevičius. Prie žuvusių studentų memorialinės lentos bus padėtos gėlės

Sausio 13 d. 15 val.
Kauno IX forto muziejuje vyks renginys „Uždekim atminimo laužą“, skirtas Laisvės gynėjų dienai. Prie laužo prisiminsime 1991 metų sausio 11–13 dienų tragiškus įvykius, pagerbsime Laisvės gynėjus, dainuosime Laisvės dainas

Sausio 13 d. 17.30 val.
Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje sausio 13-osios aukų atminimui Kauno valstybinis choras atliks Č. Sasnausko „Requiem“ (choro meno vadovas Petras Bingelis, solistai Jurgita Šalčiūtė (mecosopranas), Kęstutis Jakeliūnas (tenoras), Robertas Jančkaitis (baritonas), diriguos Petras Bingelis)

Daugiau informacijos apie renginius: http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=4087&p_d=82585&p_k=1

Lietuvos skautija