Kas Naujo?

Skautų naujienos

2008-07-21

Pasaulio Skautų Konferencija Korėjoje

Pirmadienį, liepos 14 dieną Jeju saloje, pačiuose Korėjos pietuose susirinko visų pasaulio skautų organizacijų, nuo Svazilando iki Šv. Vincento bei Grenandinų salų, astovai. Konferencijoje taip pat dalyvauja ir du Lietuvos skautijos delegatai – Užsienio Reikalų Skyriaus vedėja psktn. Loreta Senkutė, bei psktn. sk. v. Vytautas Zulonas.

Kaip ir kiekvienoje kas tris metus vykstančioje konferencijoje čia yra sprendžiamas tolimesnis Pasaulio Skautų Organizacijos likimas. Šis renginys turi aukšiausią WOSM sprendžiamąją galią (analogiškas LS suvažiavimui).

Šiemetinė, 23-čioji, Pasaulio Skautų Konferencija yra ypatinga, nes joje nagrinėjama ir pildoma Pasaulio Skautų Organizacijos konstitucija, nekeista daugiau nei 30 metų. Pakeitimai turėtų padaryti įtaką WOSM valdymo struktūrai, užtikrinant didesnį nacionalinių skautų organizacijų įtraukimą į sprendimų priėmimą pasauliniame lygmenyje.

Konferencijoje yra renkami nauji Pasaulio Skautų Komiteto (valdymo organas prilygstantis LS Tarybai) nariai. Šiemet buvo išrinkti šie nauji nariai:

Eric Khoo Heng-Pheng (Malaizija)
Wahid Labidi (Tunisas)
John May (Didžioji Britanija)
John Neysmith (Kanada)
Oscar Palmquist (Brazilija)
Simon Rhee (Korėja)
William F. “Rick” Cronk (JAV) (trijų metų kadencijai)

Kadenciją dar tris metus tęs:

Thérèse Bermingham (Airija)

Mario Diaz Martinez (Ispanija)

Georges El Ghorayeb (Libanas)

Nkwenkwe Nkomo (Pietų Afrikos Respublika)

Gualtiero Zanolini (Italija)

Be visų formalių procedūrų, darbo grupių, Pasaulio Skautų Konferencija yra erdvė susitikti visiems pasaulio aukščiausio lygio skautų organizacijų vadovams.