Kas Naujo?

Skautų naujienos

2008-06-06

Apie laužą vidur miesto, okupuotą mikrofoną, numestas kortas ir skautiškai nusiteikusias bites

Jau kurį laiką Šiaulių tunto forume šmėkščiojo užrašas „REZERVUOK birželio 5 d. SAULEI!"Tai būta Šiaulių tunto tuntininko Sergejaus Staponkaus kvietimo paminėti Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną.

Truputis istorijos: 1972 m. birželio 5 d. Stokholme organizuotoje Jungtinių Tautų Organizacijos konferencijoje 115 valstybių pritarė, kad būtų paskelbta kasmetinė Pasaulinė aplinkos apsaugos diena – ji turėtų priminti, jog žmonijos gyvenimas ir išlikimas yra be galo glaudžiai susiję su aplinka.

Oi, kad paminėjom!!! Ir ne vieni – atvyko skautų iš Joniškio, Panevėžio. Be Lietuvos skautijos Šiaulių tunto draugovių čia dalyvavo ir Šv. Jurgio draugovė iš Žemaitijos skautų organizacijos bei pora akademikų. Skautai šį kartą surengė šventę kitiems – šiauliečiams ir miesto svečiams.

Visų pirma buvo nuotaikingai pražygiuota pagrindine miesto arterija – pėsčiųjų bulvaru: smagiai pašūkauta, paplevėsuota plakatais „Nespjauk ant Žemės, nes Žemė spjaus ant tavęs!“, „Gamta – visų namai, o ypač – skautų!“, „Skautas – gamtos draugas“.Vėliau skvere priešais miesto savivaldybę įsikūrė skautiška stovykla! Labai norėjosi visuomenei parodyti, kad galima kultūringai leisti laiką neteršiant aplinkos, kad galima džiaugtis gamta ir tausoti ją ir miške, ir mieste.

Visi skvere ilsėjęsi buvo pakviesti sudalyvauti įvairių užduočių punktuose, kaip antai estafetėje „Žeme–oru–vandeniu“, palapinių statymo, skautiškų žaidimų punktuose, ir žinoma žinoma – pašeimininkauti skautiškoje virtuvėje!Tiesa pasakius, buvo labai įdomu stebėti skvere ant suoliukų, žolynėlių besėdinėjantį ne kažką veikiantį miesto jaunimą – kas rūkė, kas kortomis lošė, kas paprasčiausiai draugų kompanijoje plepėjo. Oi, tikrai niekas nepuolė „stovyklauti“ su skautais. Bet... išradingumas ir gera nuotaika užkrečiama! Vienas po kito kilo jie iš savo kompanijų, ir vis drąsiau ir vis gausiau ėmė visur dalyvauti.

Dainingosios skautukės nesnaudė – išvydusios, kad esama mikrofonų, visą skverą užliejo nepakartojamu dainavimu!

Kuo gi baigėsi ši skautiška stovykla? Ogi grupės „Bitės“ koncertu! Kad subėgo skautai pasiausti!Užvis įdomiausia, jog „Bičių“ muzikantai puolė demonstruoti skautiškas žinias – ir saliutą parodė, ir BP paminėjo. Tik šūkį primiršo, pakvietė vieną sesę, kad primintų ;-)Graži buvo dienelė... Vakarop puolėme prie TV ekranų, kur reportažuose mirgėjo stovyklėlės vaizdai, o Šiaulių skautai buvo pagirti, kaip viena iš vos kelių organizacijų tądien prisiminusi Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną ir paskatinusi visuomenės sąmoningumą.