Kas Naujo?

Skautų naujienos

2008-05-19

„Eurosea 9" – jūrų skautų vadovų susitikimas Airijoje

Šių metų gegužės 7–11 dienomis du Lietuvos skautijos jūrų skautų vadovai j. psktn. gint. Eglė Paulauskaitė ir j. psktn. Marius Alekna dalyvavo Europos jūrų skautų seminare „Eurosea 9", kuris šiais metais vyko Airijoje, Larch Hill skautų centre.Tai tradicinis renginys, vykstantis kas trejus metus jau nuo 1985 metų, kuriame susirenka jūrų skautų vadovai iš visos Europos. Šiais metais „Eurosea 9" sudalyvavo beveik 50 dalyvių iš Airijos, Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Danijos, Portugalijos, Ispanijos, Prancūzijos, Italijos, Belgijos, Olandijos, Slovakijos, Lenkijos, Vokietijos, Lietuvos, taip pat iš Jungtinių Amerikos valstijų bei stebėtojas iš Naujosios Zelandijos.Seminaro tikslai – plėtoti tarptautinę jūrinio skautavimo dimensiją, nusistatyti jūrų skautų šimtmečio šventimo gaires, pasidalinti geriausiomis idėjomis, kaip vystyti jūrinį skautavimą vietiniu ir tarptautiniu mastu.Renginio metu taip pat aptartas jūrų skautų vienetų dalyvavimas Pasaulinėje skautų stovykloje 2011 metais Švedijoje, aptarta galimybė organizuoti regatą Baltijos jūroje ir keliauti į stovyklą laivais. Taip pat išrinkti nauji nariai į Europos regiono Odisėjos grupę, kuri padeda vystyti jūrinį skautavimą Europos regione, organizuoja jūrų skautų seminarus.Žinoma, kaip ir kiekvienas tarptautinis skautiškas seminaras, taip ir šis, neapsiejo be tarptautinės dienos, kurios metu kiekvienas galėjo artimiau susipažinti su kiekviena šalimi, jūriniu skautavimu jose, paragauti šalies nacionalinių patiekalų. Viena diena buvo skirta vizitui po Airijos sostinę Dubliną – aplankėme Dublino stadioną (ir sužinojome apie niekada negirdėtus tikrus airiškus žaidimus), muziejų (kuriame pamatėme ne tik įspūdingo dydžio vikingų laivą, bet ir aplankėme labai įdomią skautišką parodą, skirtą Airijos skautų šimtmečio paminėjimui), o po vakarienės turėjome galimybę išbandyti jūrų skautų laivus – jachtas, motorines valtis.Renginys baigėsi airių vakaru, kurio metu visi turėjo persirengti vikingais arba vienuoliais. Nestigo geros nuotaikos ir gerų emocijų – stebint visų aprangas, šaudant iš lanko, žaidžiant airiškus žaidimus, klausantis airiškos muzikos ir šokant airiškus šokius.Seminaro metu kilo idėjų, kaip reklamuoti ir plėtoti jūrinį skautavimą Lietuvoje. Užmegzti kontaktai su Slovakijos, Lenkijos, Suomijos, Danijos, Olandijos bei kitų šalių jūrų skautais – tad ateityje tikimės glaudesnio šalių bendradarbiavimo ir tarptautinių projektų, įtrauksiančių daugiau jaunų žmonių.Šiais metais, kaip ir paskutiniame seminare, kuris vyko 2006 metais Suomijoje, nuspręsta „Eurosea" seminarą daryti kas dvejus metus, tad kitas seminaras laukia 2010 m. rudenį - jūrų skautų vadovai kartu paminės jūrų skautų šimtmetį ir aptars įvykusio šimtmečio renginius. Tikimės ir Lietuvos skautijos atstovai turės galimybę sudalyvauti šiame renginyje.

Spaudžiame sūrią kairią ranką ir linkime GERO VĖJO!!!

j. psktn. gint. Eglė Paulauskaitė ir j. psktn. Marius Alekna