Kas Naujo?

Skautų naujienos

2008-05-14

Pirmieji pionerijos mokymai jau įvyko

Gegužės 9-11 dienomis Dariškėse (pas Miečių) įvyko pirmieji Lietuvos skautijos istorijoje pionerijos mokymai. Mokymus vedė patyrusių instruktorių komanda, šiai dideliai progai vienas iš jų atvyko net iš Danijos. Mokymuose dalyvavo dešimt skautų vadovų.

Susirinkome visi penktadienį į pavakarę, įsikūrėme, susipažinome, pasigaminome skanią vakarienę ir vakarojome prie laužo, apie skautiškus ir ne tik reikalus besikalbėdami.

Šeštadienis buvo gražus ir ankstyvas (ypač tiems, kurie ilgai vakarojo). Mokomosios stovyklos atidarymas, žaidimas, lūkesčiai labai trumpai, o tada jau prie tikslo – pagrindinių mazgų rišimo ir “pagalių” jungimo būdų. O jų pasirodė nėra tiek daug trys – keturi mazgai ir dar tiek pat jungimo būdų. Visi dalyviai turėjo galimybių juos pasipraktikuoti.

Dar prieš pietus dalyvių grupės gavo užduotį apsigalvoti, susiplanuoti, ką ir kaip norės statyti po pietų. Savo projektams įgyvendinti jos turėjo keturias su puse valandos. Vakare stovyklavietė pasipuošė beždžionių tiltu per kunkuliuojančią tropikų upę, prabangiu krėslu su baldakimu ir stalu su įvairiais patobulinimais beigi pagražinimais.

Po sočios ir skanios vakarienės vėl netrūko kalbų prie laužo pačiomis įvairiausiomis, ypač skautiškomis temomis.

O kitą rytą griovėme ir vėl statėme. Šį kartą prabangų virtuvės komplektą su virykle įmontuota į spintelę (stalą), indų plovimo mašina, šiukšlių dėže, besidarinėjančiu dangčiu, kėdute (taburete) ir stalu su suolais bei stogu.

Visiems patiko, akys žibėjo, rankos niežėjo dar statyti... Bet savaitgalis artėjo į pabaigą, todėl reikėjo mokomąją stovyklą uždaryti ir beliko laukti artimiausios stovyklos arba žygio, kur būtų galima įgytus įgūdžius pritaikyti ir vėl statyti.

Mokymų sumanytoja ir organizatorė,


Sesė Jolita