Kas Naujo?

Skautų naujienos

2008-04-13

Nauja partnerystė su Japonija

Balandžio 2 dieną Lietuvos skautijos Vyriausioji skautininkė Živilė Kubilienė, Tarybos narys Arūnas Kemežys ir Užsienio reikalų skyriaus vedėja Loreta Senkutė lankėsi Japonijos ambasadoje, kur susitiko su WOSM Japonijos skautų asociacijos Tarybos vicepirmininku Osamu Hirose ir Vyriausiojo skautininko pavaduotoju Konosuke Kobayashi.

Valstybinio lygio susitikime taip pat dalyvavo Japonijos ambasadorius Lietuvai Masaki Okada.

Susitikimo metu buvo pristatyta 2015-ųjų metų Pasaulio skautų stovykla, dėl kurios rengimo kandidatuoja Japonijos ir Singapūro skautų asociacijos. Japonijos skautų atstovai papasakojo apie stovyklos idėją, stovyklos programą, parodė stovyklos vietovės planą.

Pagrindinė stovyklos tema - vienybė, apimanti įvairaus tikėjimo, rasių, kultūrų žmones.

Stovyklavietė prieš didžiąją stovyklą jau bus išbandyta, kai japonai joje stovyklaus savo Tautinės stovyklos metu. Stovyklavietėje yra visa reikalinga įranga neįgaliesiems, todėl japonai tikisi sulaukti didelio jų susidomėjimo.

Susitikime taip pat susitarta dėl Lietuvos skautijos ir Japonijos skautų asociacijos dvišalio bendradarbiavimo. Japonai pakviesti atvažiuoti į Tautinę stovyklą „Legenda tęsiasi".

Ateityje numatoma turėti daugiau mainų projektų su Tekančios saulės šalimi.

Daugiau informacijos apie stovyklą www.scout.or.jp/23wsj

Šalis, rengsianti stovyklą 2015 metais, bus nustatyta Pasaulio skautų konferencijos metu š. m. liepos mėnesį Pietų Korėjoje.

--
Lietuvos skautijos informacija