Kas Naujo?

Skautų naujienos

2008-04-11

Pasaulis jau ruošiasi 2015 m. Jamboree (video)

Pasaulio skautų konferencijos metu, kuri vyks š. m. liepos mėnesį, balsuojant visoms Pasaulio skautų organizacijos (WOSM) nacionalinėms narėms, iš dviejų šalių kandidačių, norinčių rengti 2015 m. Jamboree – Singapūro ir Japonijos, – bus išrinkta viena.

Kovo 7–10 d. Lietuvos skautijos Vyriausioji skautininkė s. Živilė Kubilienė Singapūro nacionalinės skautų organizacijos kvietimu lankėsi Singapūre, kur vyko renginys, skirtas pristatyti šalies kandidatės pasirengimą 2015 m. rengti Pasaulio skautų stovyklą.

Vizito į Singapūrą metu Pasaulio nacionalinių organizacijų atstovams – organizacijų vadovams, tarptautinių skyrių vadovams – buvo surengtas išsamus stovyklos idėjos pristatymas, taip pat pristatyta stovyklos vieta, supažindinta su partneriais, surengti pažintiniai turai po šalį-miestą, pristatyta kultūra ir gamta. Organizacijų delegatams priėmimus surengė šalies Švietimo ir mokslo ministras, Singapūro Premjeras ir Prezidentas.

„Tokio pobūdžio renginiai skautiškoje kultūroje nėra įprasti, – sako s. Živilė. – Tradiciškai šalys (pretendentės organizuoti Jamboree) stengiasi savo idėjas pristatinėti tarptautinių skautiškų renginių metu – konferencijose, seminaruose, stovyklose. Ne paslaptis, jog šis Singapūro žingsnis buvo politinis – norint užsitikrinti šalių balsus. Lietuvos skautija dar nėra priėmusi oficialaus sprendimo, už kurią šalį balsuoti Konferencijos metu. Tai bus padaryta per artimiausią Tarybos posėdį.“

Paklausta apie įspūdžius šalyje bei vietinius skautus s. Živilė pasakojo: „Singapūras yra tolerancijos pavyzdys kitoms valstybėms, nes jame taikiai sugyvena net kelios bendruomenės, kurios yra sudarytos tautiniu, religiniu pagrindu: kinai, malajai, indai, arabai ir eurazijiečiai (kolonistų ir vietinių palikuonys). Šalis labai tvarkinga, o visa infrastruktūra pritaikyta turizmui vystyti ir palaikyti. Visus metus temperatūra laikosi apie +30° C, būdingi sezoniniai lietūs, augmenija žaliuojanti ir žydinti – tropikai! Skautų Singapūre yra tiek pat kiek ir Lietuvos skautijoje – daugiau kaip 3000. Organizacija gyvuoja nuo 1910 m., judėjimą remia valstybė.“Singapūro Respublika (Singapūras) – nedidelė valstybė, įsikūrusi saloje pietryčių Azijoje. 1965 m. paskelbusi nepriklausomybę nuo Malaizijos. Beveik visą valstybės plotą užima didelis Singapūro miestas. Singapūras įsikūręs salose (viena pagrindinė sala ir kelios mažos) prie Malaizijos. Yra prie pat pusiaujo, todėl ten visus metus vienoda karšta temperatūra, o dienos ir nakties ilgumas beveik visada yra vienodas (apie 12 valandų). Kalnų nėra, yra keli valstybės saugomi miškai ir pelkynai. [www.wikipedia.lt]

--
Lietuvos skautijos informacija