Kas Naujo?

Skautų naujienos

2008-04-11

Europos roveriai susitiko AGOROJE!

Šių metų balandžio 3–6 dienomis dvi Lietuvos skautijos Jaunimo programos skyriaus narės vyr. skautė Giedrė Markuckaitė ir psktn. Jorė Astrauskaitė dalyvavo WOSM Europos regiono roverių [i]mažojoje jamboree[/i] AGORA, tarptautiniame skautų centre Kanderštege, Šveicarijoje.

Šį skautų centrą 1923 metais įkūrė pats Robertas Baden-Powell‘is – siekė, jog jame nuolatos susitiktų ir bendrautų skautai iš viso pasaulio ( http://www.kisc.ch/ ).Renginyje dalyvavo 27 roveriai (LS vyr. skautų atitikmuo; užsienyje – 16–22 m.) iš Airijos, Didžiosios Britanijos, Danijos, Suomijos, Islandijos, Portugalijos, Čekijos, Slovakijos, Olandijos, Liuksemburgo, Prancūzijos, Rumunijos, Saudo Arabijos ir, žinoma, Lietuvos!AGOROS moto – „What are we learning? Skills for life!”. Šiuo šūkiu buvo paremta visa keturių dienų programa. Bendraudami su bendraamžiais iš įvairiausių šalių pajutome, kad mus visus vienija viena – roverių – dvasia. Buvo nepaprasta jausti, jog būdami skirtingi gyvename tomis pačiomis vertybėmis. Keitėmės idėjomis, gerąja patirtimi, diskutavome, ieškojome, lipome į kalnus, skanavome fondiu, kūrėme bendras svajones ir saugojome roverių dvasią. Pagilinome įgūdžius ir įvardijome, kurie svarbūs ne tik skautaujant, bet ir gražiai gyvenant.Grįžome su naujomis jėgomis, idėjomis, motyvacija, parsivežėme energijos. Net keista, kad tokia viena patirtis sukuria tokį didžiulį rezultatą! Viskuo, ką gavome ten, pasidalysime su Jaunimo programos skyriaus nariais – pūstelėsime naujo vėjo.

Daugiau optimizmo, kūrybingumo, aktyvumo, dalijimosi visa kuo ir skautiškos dvasios, broliai ir sesės!

Šis renginys vyks ir kitamet. Tikimės, kad Lietuvos atstovai vėl dalyvaus.
Daugiau apie Europos regiono roverių veiklą http://www.rovernet.eu/community

sesės Giedrė ir Jorė