Kas Naujo?

Skautų naujienos

2008-01-22

Patyrusių skautų stovykla „Operacija:menai“

Susirinkom visi į skautų namą Kaune šaltą sausio 2 dienos vakarą, užsiregistravome ir prasidėjo stovykla. O patyrusių skautų, pasirodo, Lietuvoje yra visokiuose pakampiuose. Sulaukėme dalyvių iš tokių egzotiškų kampelių kaip Šilutės, Šilalės, Kalvarijos ir t.t. Nors daugelis mūsų buvo truputėli nuvargę nuo kelionės, mes susipažinome ir iškart priėjome prie linksmosios dalies – rock‘n‘roll‘o vakarėlio. Visi pasipuošė vakarėliui ir prasidėjo... Išmokom pagrindinių žingsniukų ir kaip judėti pagal tokią muziką. Taip ir visaip kitaip šėlom visą naktį.

O ryte, kas miegojęs, kas ne, bet visi mieguisti, laukėm atvykstančios Bebenčiuko mamos, tapytojos, Eglės Velaniškytės. Ji mums papasakojo apie tapybos pagrindus, technikas, istoriją. Ir mes netgi patys turėjom galimybę nutapyti paveikslus su aliejiniais dažais! Pavalgę pietus ir nusiplovę dažus nuo rankų pradėjome antrąją dienos dalį. Prasidėjo fotokonkursas „Grifų medžioklė“, kuriam prireikė daug mūsų išmanumo ir fantazijos. Bet pasilakstymas po apšerkšnijusį miestą buvo tikrai labai puikus - norėdami padaryti reikiamas nuotraukas tikrai gerai pasilinksminom, pabendravom su praeiviais gatvėje. Buvo labai linksma. Grįžom i skautnamį kai saulė jau buvo senai nusileidusi ir mūsų kojos jau buvo visiškai sušalusios. Išgėrę karštos arbatos ir sušilę sugulėm ant čiužinių ir peržvelgėm nuotraukas iš konkurso,
išrinkom nugalėtojus. Šiek tiek pailsėję vėl tęsėme programą – žiūrėjome nekomercinius f ilmus. Nors dauguma žiūrovų kažkodėl ėmė snausti... 

„Grifų medžioklė“-„Aš myliu Virvytę“


Kažkada, tą naktį, mes turėjome dar vieną malonumą – romantiškoje aplinkoje valgėm karštą šokoladą su vaisiais. Net širdys apsąlo...
Penktadienio rytą visi atsikėlėme (bent jau stengėmės), dar anksčiau. Tą, rodos, dar šaltesnį rytą aplankėme Neregių muziejų Igulos bažnyčios katakombose. Aklinoje tamsoje, pasirodo, taip pat gali buti beprotišksai linksma arba labai baisu. Kai esi kažkur, ir apėjęs ratą laikydamasis už sienų, nereandi išėjimo, pasidaro baugoka... Nors pajusti ką iš tikrųjų jaučia neregiai yra tikrai labai sunku, bet tokia patirtis buvo labai idomį ir jaudinanti.


Vėliau mes dar apsilankėm keramikos dirbtuvėse ir turėjome galimybę patys paminkyti molį. Prisidarėme daug įvairiausių smulkmenėlių, kurios mums primins šią puikią stovyklą.
Grįžę į skautnamį visi dar daug kartų apsikabinom ir šnekučiavomės. Galų gale mums pavyko su visais atsisveikinti ir išsiruošti važiuoti namo....

Iki pasimatymo kitose stovyklose!
KIRSTUKAI


Daugiau nuotraukų galerijoje