Kas Naujo?

Skautų naujienos

2007-12-09

Žiemužis IV - technotronic grįžta

Šeštadieni 8h visi rinkomės prie skautų centro, ten mūsų laukė du dideli autobusai.Kadangi visą naktį snigo,supratome,jog šis žiemužis neapsieis be sniego!Visi tikėjomės, kad sniegas išsilaikys visą savaitgalį. Sukrovėme daiktus, susėdome, ir pajudėjome iš vietos. Autobusas likus 20km iki stovyklavietės išleido skautus , o likus 5km vilkus su vilkėm . Apie 13h vilkai pasiekė sodybą, neilgai trukus pasirodė ir skautai.Visi puolė žaisti sniego karą,statyti sniego senius ir visaip kitaip linksmintis.Vėliau sekė programa.

Visiems susirinkus atėjo laikas atidarymo rikiuotei, tik visiems sustojus i vieną ratą pamatėme kiek mūsų daug. Šiame žiemužyje atvyko rekordinis žmonių skaičius-apie 120.
Po rikiuotės pavalgėme ir skubėjome į Kernavės patyrusių skautų parengtą programą. Joje buvo septyni punktai,kuriuose statėme sniego senius, mėtėme sniegą į taikinius, raišiojom mazgus ir t.t.
Pasibaigus punktams vakarienė dar nebuvo paruošta, tad spaudėmės namo viduje ir klausėmės „Technotronic“ plokštelės.Viduje sušilę sulaukėme vakarienės ir po jos iškart sekė karinis žaidimas. Brolis Šarūnas paaiškino taisykles, suskirstė mus į komandas ir leido pradėti žaidimą. Komandos turėjo per pusvalandį sukurti laužą ir padaryti stabą. Laimėjo ta komanda, kuri pasibaigus žaidimui turėjo daugiausiai stabų.
Po žaidimo vėl visi suskubom į namą džiovinti kojinių ir klausytis patefono.Tuo metu pricai bandė kurti laužą bet nesėkmingai. Po kurio laiko šioks toks laužas degė ir oro bei jurų skautai pradėjo savo laužo programą.Prie laužo buvo labai smagu,žaidėm įvairiausius žaidimus,sušilome.Padainavus visi suskubėjome vidun šildytis prie židinio ir ruošėmės eiti miegoti.
Vyčiai patyrusiems skautams turėjo paruošę ,kaip visada paslaptingą ir įdomią , naktinę programą.
Sekmadieni ryte atsibudome žvalūs ir pailsėję.Po pusryčių sekė Skaisčio tunto pat.skautų sugalvoti žaidimai. Žaisti galėjome visą dieną ,bet reikėjo tvarkytis ir eiti link autobuso.
Susidėję daiktus dar gavome pietus ir buvome pasiruošę važiuoti namo.
Autobuse visi sėdėjom pavargę,tačiau laimingi. Kas dalijosi savaitgalio įspūdžiais, kas žiūrėjo pro langą,o kas tiesiog snaudė. Brolis Augis bandė mus išjudinti savo repu ir dainomis,tačiau tik susilaukė grasinimų,nes visi buvo pavargę ir repui jėgų jau nebeturėjo.Išlipę iš autobuso neskubėjome išsiskirstyti-visi kartu,susikibę rankomis,sušukome šūkį“ciku caku“.Tuomet kupini geros nuotaikos,su šypsenom patraukėm namo

Buvo labai smagu jūsų tiek daug susirinkusių, tikiuosi kitą žiemužį mūsų bus dar daugiau.=D

Domas
Ragučio draugovė
---------------------------
Ketvirtąjį kartą vyko jau tradicine tapusi žiemos stovykla "Žiemužis IV",kurioje dalyvavo rekordinis skaičius skautų ,apytiksliai 110.Keista,nes kuo šlykštesnis oras pasitaiko,tuo daugiau mūsų susirenka ;).Žiemužis vyko brolio Domo sodyboje netoli Širvintų miesto iki kurios visiem teko šiek tiek paklampot per pusnis,nes diena prieš buvo gausiai prisnigę.Vilkams ir vilkėms 5km,o skautams ir patyrusiems skautams 15km. Vos tik mažiesiems atvykus į sodybą prasidėjo mūšiai ir kovos,po kurių nevienas liko šlapias,tačiau laimingas.Sniego,kad ir kiek jo gausiai aplink sodybą bebūtų prisnigę,neliko jau po pirmųjų kelių valandų,jis pavirto i purviną,šlapią košę.Po nuostabių pietų, išvirtų sesės Jorės, sekė Kernavės patyrusių pricų programa,kurioje dalyvavusieji stengėsi pritaikyti per skautoramą,ar kur kitur įgytus dainavimo,mėtymo,virvių rišimo,besmegenių statymo,tarpusavio bendravimo įgudžius.Visiškai sutemus prasidėjo generolo majoro Šarūno karinis žaidimas-kova dėl totemų.Jam pasibaigus dainavome prie pačio stilingiausio iš visų kada nors sukurtų vakarinių laužų,kuri net nupasakoti būtų sunku.Po laužo išsiskirstėme kas kur:grot,dainuot,toliau vakaro programoj dalyvaut,o kai kas miegot.
Rytą visi skubiai kėlėmės ir skubėjome į rytinę rikiuotę,o kartu ir mankštą (iš kurios kaip nebūtu keista pusė išsibėgiojo,kas "puodų plaut",kas šildytis supamojoje kėdėje prieš židinį,išvertęs pilvuką).Na,o po to dalyvavome šauniųjų organizatorių "relax" programoje,be jokių muštynių,peštynių ir lakstymo.Laikas pralėkė kaip niekad greitai ir štai vėl visi kupini įspūdžių išsirikiavome Žiemužio uždarymo rikiuotėje.Po jos puolėme skubiai krautis daiktus,kas savo,kas draugo ir lėkėme namučio..

Povilas
Ragučio draugovė