Kas Naujo?

Skautų naujienos

2007-10-29

Peticija dėl Šiaurės Europos dujotiekio Europarlamente

Spalio 24 d. Europos Parlamente įvyko spaudos konferencija "ES-Rusijos energetiniai santykiai: Rusijos ir Vokietijos Baltijos jūros dugnu tiesiamo dujotiekio poveikis aplinkai". Konferencijoje dalyvavo projekto koordinatorė Radvilė Morkūnaitė, Europos Parlamento nariai: Baltijos Europos intergrupės pirmininkas Christopher Beazley (Jungtinė Karalystė), Vytautas Landsbergis ir Tunne Kelam Estija, ekologijos instituto habilituota daktarė Janina Baršienė bei Lietuvos skautijos viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Eugenijus Karklelis.

Brolis Eugenijus atstovavo Lietuvos skautijos poziciją dėl Šiaurės Europos dujotiekio. Primename, kad dar gegužės mėnesį Lietuvos skautija, kartu su 17 kitų nevyriausybinių jaunimo organizacijų pasirašė peticiją dėl Šiaurės Europos dujotiekio poveikio aplinkai tyrimo. Nuo pat peticijos paskelbimo ją pasirašė daugiau kaip 26 tūkstančiai žmonių.
Spaudos konferencija susilaukė ypatingo dėmesio iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Švedijos žurnalistų.
Dalyvaudama šiame projekte Lietuvos skautija nori pabrėžti, kad ji yra susirūpinusi dėl galimų ekologinių grėsmių galinčių kilti tiesiant šiaurės Europos dujotiekį.

Tiems, kurie dar nepasirašė po peticija: www.balticsea.lt

---
Lietuvos skautija