Kas Naujo?

Skautų naujienos

2007-09-30

Susibūrėm – laužą kūrėm!

[b]„Paskutinis laužas“ yra tradicinis Šiaulių krašto renginys. Kaip ir dažname krašte – atsisveikinama su šiltuoju metų laiku. Atsisveikinama ne tik simboliškai užkuriant laužą – dar kartą išeinama į žygį, praktiškai pasitikrinamos skautiškos žinios, išžvalgoma nauja vietovė.[/b]

Šįsyk 80 krašto skautų išsiruošė į Joniškio rajoną. Mokėję sekti kelio ženklus Vilkiaušio miške galėjo daug ką įdomaus aptikti ir atlikti. Aplankyta žydų genocido vieta, sutvarkyta jos teritorija.

Kituose žygio punktuose teko keltis per įtemptą virvę jos nepaliečiant, visai skilčiai išlįsti per skylutę popieriuje, surišti mazgus iš spagečių!


„Suplojam – viens! du! Į puoduką – viens, du, trys!“ – išmokome ritmingą stalo ceremoniją. Iš bobų vasaros žolynų rišome kryželius.O štai ir garsusis Vilkiaušio apylinkių Stounhedžas. Argi ne taip??


Čia veikė skautiškų priesakų teatras.


Vakarop žygeiviai parsibeldė į Jakiškių dvarą. Dvaro parke ir buvo kurtas Paskutinis laužas. Laužavedės kandidatės į vyr.sesės pasistengė, kad jis liepsnotų ir mūsų širdyse!


Po nakvynės dvare skautai raportuodami gyrėsi, jog išvaikė visus vaiduoklius, su kai kuriais susidraugavo ir netgi priėmė į skiltį!


Paskutinę rugsėjo dieną, sekmadienį, nužygiavome į Gataučius, kur Marcės Katiliūtės pagrindinėje mokykloje aplankėme parodą „Skautai: pėdsakas Šiaurės Lietuvoje“.


Paskutinis laužas – visai ne paskutinis! Tai tik proga rudeniop dar kartą susibėgti :))